• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ | کد خبر : 4141
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  براي اولين بار در سطح واحد هاي دانشگاه آزاد اسلامي:
  انجـمن علمـی ایده های نـوین تاسیس شد
  مهرتبریز: به همت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، برای اولین بار در سطح دانشگاه آزاد اسلامی انجمن علمی ایده های نوین تاسیس و آغاز به کار کرد.

  به گزارش مهرتبریز،دکتر محمد شکری مدیر دفتر توسعه فناوری ، ارتباط با صنعت و کارآفرینی واحد در افتتاحیه کارگاه چالش های ایده پردازی و ثبت اختراعات ملی از شروع به کار این انجمن خبر داد و گفت: این انجمن مختص یک رشته نبوده و از دانشجویان کلیه رشته ها که دارای ایده ، خلاقیت و اختراع  باشند تشکیل شده است .

  وی افزود : شناسائی و حمایت از دانشجویان نخبه و صاحب ایده ، با هدف هدایت آنها به مرکز رشد ، گسترش فعالیت های دانش بنیان و تجاری سازی از اهداف این انجمن می باشد.

  این مسئول گفت : برگزاری کارگاه ها ، تشکیل تیم های کاری با تخصص های مختلف لازم ، فعالیت های پژوهشی و فناورانه ، شرکت در مسابقات ، جشنواره ها ، نمایشگاه ها و استارت آپ های معتبر ، حمایت از طرح های اعضا از برنامه های آتی این انجمن علمی می باشد.

  دکتر شکری اظهار داشت : جلب حمایت سایر ارگانها مثل مرکز شتاب دهی معاونت فناوری ریاست جمهوری ، هدایت گروه های انسجام یافته به مراکز رشد در جهت کسب عنوان دانش بنیان و تجاری سازی محصول از دیگر برنامه های ما می باشد.

  وی در پایان به دوره های آموزشی آتی این انجمن اشاره کرد و گفت: کارگاه های ایده پردازی علمی ، ثبت اختراعات ملی ، شیوه اعتبار سنجی اختراعات ، شیوه تجاری سازی اختراعات ، ثبت بین المللی و نوشتن طرح کسب و کار از دوره های آموزشی این مجموعه می باشد.

  اولین کارگاه چالش های ایده پردازی ، ثبت اختراعات و آشنایی با انجمن های علمی ایده های نوین به همت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تبریز طی امروز ۲۶ و فردا ۲۷ بهمن ماه سال جاری در سالن شهریار این دانشگاه برگزار می شود .

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب