به گزارش مهرتبریز، محمدصادق پورمهدی در جلسه شورای برنامه ریزی استان افزود: این موزه ها از جمله شامل موزه آذربایجان، قاجار، مشروطه، عصر آهن، محرم و قرآن و کتابت تا پایان سال آینده تجهیز و افتتاح می‌شود.
وی با بیان اینکه بیش از ۲۰ مجوز احداث هتل و مجتمع‌های خدماتی در استان صادر شده است، اظهار کرد: تبریز ۲۰۱۸ فرصتی برای جذب بیشتر گردشگران داخلی و خارجی است و باید زیرساخت‌های لازم را در این زمینه فراهم و نقشه راه مقتضی را ترسیم کنیم.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌ ‌شرقی بر لزوم تعیین تکلیف تعدادی از دستگاه‌های ملی برای استقبال مناسب از مقوله تبریز ۲۰۱۸ تاکید کرد.
پورمهدی ادامه داد: با وجود اینکه تبریز پایتخت گردشگری جهان در سال ۲۰۱۸ تعیین شده باید در کنار آن به شهرستان‌های استان نیز توجه شود و حتی به فراتر از مرزهای استان و کشورهای همسایه هم نگاه کرد.
وی گفت: همه دستگاه‌ها باید در این عرصه وارد عمل شده و در برقراری نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها و استقبال مناسب از تبریز ۲۰۱۸ نقش ایفا کنند.
پورمهدی با بیان اینکه یکی از راه‌های کسب درآمد برای استان حوزه گردشگری است افزود: تبریز ۲۰۱۸ بهترین فرصت برای رونق این صنعت اشتغال‌زا و درآمدزای زودبازده است.
وی یادآوری کرد: باید با فراهم سازی زمینه های لازم موجبات ورود بخش خصوصی به صنعت گردشگری را فراهم کرد تا سرمایه‌گذاری‌های لازم برای تبریز ۲۰۱۸ انجام شود.
وزرای گردشگری عضو سازمان همکاری کشورهای اسلامی «تبریز» را به عنوان شهر نمونه گردشگری در سال ۲۰۱۸ انتخاب کرده اند(ایرنا)

print