به گزارش مهرتبریز، دکتر صادق نجفی در این دیدار خاطرنشان کرد: شهرداری تبریز به عنوان حامی مهم راه‌اندازی خط هوایی «تبریز-هامبورگ»، زمینه‌های اجرایی این ارتباط بین‌المللی را به نقطه مطلوب رسانده است.

وی اضافه کرد: در یک سال گذشته، رایزنی‌های مستمری با دستگاه‌ها و شرکت‌های اجرایی مرتبط، از جمله وزارت امور خارجه، بخش‌های فرودگاهی، اتاق بازرگانی، مجموعه‌های گردشگری و آژانس‌های مسافربری داشته‌ایم؛ بعلاوه حمایت‌های تبلیغاتی قابل‌توجهی را نیز برای رونق هر چه بیشتر این پرواز، در نظر داریم.

شهردار تبریز تصریح کرد: راه‌اندازی خط هوایی پرواز تبریز-هامبورگ، از اهداف مهم شهرداری تبریز در حوزه‌ بین‌الملل است که با توجه به بسترهای مشترک تجاری و فرهنگی بین دو طرف، نقش تبریز را در روابط ایران و آلمان، پررنگ‌تر خواهد کرد.

 محمود شکرآبی، مدیر عامل جدید هواپیمایی قشم نیز در این دیدار، از راه‌اندازی خط هوایی «تبریز-هامبورگ» از اواخر اردیبهشت‌ماه خبر داد و افزود: حمایت‌های دلگرم‌کننده شهرداری تبریز و شرایط مناسبی که جنابعالی برای فعال‌شدن این خط هوایی فراهم آورده‌اید، موجب شده قشم‌ایر، ریسک ایجاد این خط هوایی را با اشتیاق بپذیرد.

وی با بیان این‌که تمام هماهنگی‌های پروازی، با اخد مجوزهای لازم طی شده است، افزود: این خط هوایی اواخر اردیبهشت‌ماه،  با پرواز یک فروند هواپیمای ۳۱۹ ایرباس، با ارائه کترینگ مناسب  آغاز می‌شود و به مرور زمان، تعداد هواپیماها به دو یا سه فرورند افزایش خواهد یافت.

مدیر عامل جدید هواپیمایی قشم خاطرنشان کرد: موفقیت و رونق پرواز تبریز-هامبورگ، تجربه مهمی برای توسعه پروازهای اروپایی در ارتباط با تبریز خواهد بود.

print