به گزارش مهرتبریز،  عظیم صفری با اعلام این خبر اظهار داشت: با اجرای چارت تفصیلی جدید، این فرصت برای شهرداری تبریز فراهم آمده تا نیروهای قراردادی و شرکتی خود را از طریق برگزاری آزمون، سامان‌دهی و تبدیل وضعیت نماید.

وی با بیان این‌که شرایط شرکت در این آزمون به زودی از طریق اداره‌کل روابط‌عمومی و بین‌الملل شهرداری تبریز اطلاع‌رسانی می‌شود، گفت: با برگزاری این آزمون که مجوزهای اجرایی آن فراهم شده، شمار پست‌های سازمانی شهرداری تبریز از ۱۷۰۰ پست، به ۳۷۰۰ پست افزایش یافته است.

صفری اضافه کرد: با وقوع این امر، سامان‌دهی اساسی منابع انسانی در شهرداری تبریز به عنوان یک آرمان مهم اداری و تشکیلاتی فراهم شده و آتیه آن در خدمت افزایش بهره کاری، تقویت امنیت و انگیزه شغلی کارکنان خواهد بود.

مدیرکل امور اداری و منابع انسانی شهرداری تبریز همچنین با اشاره به آمار پراکنده و نادرستی که از سوی افراد و برخی رسانه‌های مجازی در مورد شمار کارکنان شهرداری تبریز عنوان می‌شود، گفت: طبق آخرین به‌روزرسانی‌ها، ۱۱ هزار و ۸۰۰ نفر در مجموعه شهرداری تبریز با قراردادهای مختلفی از قبیل تامین‌نیرو، خدمات‌شهری، تنظیف و شرکت‌های فضای‌سبز، به صورت مستقیم و غیرمستقیم در عمران و آبادانی شهرمان حضور فعال دارند.

print