به گزارش مهرتبریز، مهندس علیرضا ایمانلو  در نشست ستاد مدیریت بحران استان در محل استانداری، اظهار کرد: در سطح استان با تلاش شبانه روزی همکاران از بابت تامین آب شرب مورد نیاز و ارائه خدمات جمع آوری فاضلاب مشکلی وجود ندارد و همه‌ی چاه‌های ذخیره نیز در مدار بهره برداری قرار گرفته است.
مهندس ایمانلو در خصوص خسارت وارده به تاسیسات آب و فاضلاب تبریز گفت : در بارندگی اخیر و در اثر جاری شدن سیل در تبریز خط آبرسانی چاههای هروی دچار شکستگی شد . همچنین سیلاب به شبکه انتقال فاضلاب وارد و موجب پس زدگی فاضلاب به منازل تعدادی از مشترکین شهروندان و بروز خسارت گردید .
وی افزود : در این سیل ایستگاه پمپاژ آب مهرانه رود و شهرک امام نیز دچارآسیب شد و کلا به مبلغ ۱۶۵۰۰ میلیون ریال به تاسیسات و شبکه آب و فاضلاب تبریز خسارت وارد آمد .
مدیر عامل شرکت ادامه داد : در شهرستان مراغه سیلاب  وارد شبکه فاضلاب شده و باعث گرفتگی و پس زدگی آن به منازل مسکونی مشترکین شده وهمچنین به تاسیسات تصفیه خانه آب شهر مراغه و شبکه فاضلاب خط اصلی و منازل کلا به مبلغ ۳۶۵۰ میلیون ریال خسارت وارد کرده ، در آذرشهر سیلاب به قنات گورانلارو ۳ حلقه میل چاه و به ۷ کیلومتر مجرای خط انتقال قنات حدود ۱۰۰۰۰میلیون ریال و در عجب شیر نیز به شبکه فاضلاب و تاسیسات تصفیه خانه فاضلاب به مبلغ ۴۰۰۰ میلیون ریال خسارت وارد کرده است.
مهندس ایمانلو تاکید کرد: در بخش لیلان شهرستان ملکان به دلیل آسیب خط انتقال آب شهرمبلغ ۴۰۰۰میلیون ریال و در بستان آباد نیز به ساختمان ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب اوجان چای مبلغ ۷۵۰۰ میلیون ریال خسارت برآورد شده است.
وی بیان کرد: در قره آغاج به تاسیسات تامین آب چشمه و اطاقک و خط انتقال آب چشمه سار به مبلغ ۳۵۰۰ میلیون ریال ودر شهرستان ورزقان نیز به خط انتقال ، چاه شماره ۲ ورزقان و مخزن ذخیره آب و خط انتقال چشمه سار خاروانا مبلغ۲۵۰۰ میلیون ریال خسارت وارد شده است.
لازم به یاد آوری است مهندس حمید چیت چیان وزیر نیرو در راس هیئتی بعنوان نماینده ریاست جمهوری از مناطق سیل زده استان آذربایجان شرقی بازدید نمودند .
در این بازدید مهندس جانباز مدیر عامل شرکت مهندسی آبفای کشور و مهندس ایمانلو مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی نیز حضور داشتند از محل های خسارت دیده و از تاسیسات آسیب دیده آب و برق نیز بازدید نمودند و آخرین وضعیت آبرسانی روستاها و شهرهای سیل زده را بررسی نمودند .
شایان ذکر است وقوع سیل در روز جمعه مورخ ۲۵/۱/۹۶ خسارت جانی و مالی زیادی را در استان آذربایجان شرقی داشته است .
print