به گزارش مهرتبریز،، مهدیار نوید ادهم با بیان این مطلب تصریح کرد : طراحی این پورتال بر اساس نیازهای روز بوده و یقیناً به ماندگار کردن تولیدات کانون و زحمات مربیان پر تلاش آن کمک خواهد کرد.

وی در عین حال افزود : برقراری ارتباط صمیمانه و بی‌واسطه با کودکان و نوجوانان و معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کانون از نتایج راه‌اندازی پرتال کودک است و استقبال گسترده مخاطبان از این پورتال حکایت از موفقیت کانون در این زمینه دارد.

مدیر کل دفتر فن‌آوری اطلاعات و تحول اداری کانون با بیان اینکه پورتال کودک زمینه دیده شدن و معرفی کودکان و نوجوانان خلاق و مستعد در زمینه‌های فرهنگی، هنری و ادبی را فراهم می‌کند، از مربیان و کارشناسان کانون خواست مشارکت هر چه بیشتر مخاطبان را با این پورتال فراهم نمایند.

در ادامه مدیر کل کانون پرورش فکری استان آذربایجان شرقی از تشکیل شورای انفورماتیک کانون استان آذربایجان شرقی خبر داد.

هادی یوسف‌زاده گفت: پرتال کودک و نوجوان با هدف ارایه‌ محتوای مناسب و خدمات مورد نیاز کودکان و نوجوانانِ فارسی زبان در سراسر دنیا به نشانیwww.koodak24.ir راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: بر این اساس، معرفی همه محصولات و خدمات فرهنگی کانون، امکان ارایه محتوا و خدمات سایر نهادها و موسسه‌های مرتبط با حوزه‌ی کودک و نوجوان بخشی از فعالیت‌های این رسانه مجازی خواهد بود.

یوسف زاده در ادامه گزارشی از اقدامات این اداره کل در زمینه توسعه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری فعالیت‌های مرتبط با فن‌آوری اطلاعات و حوزه IT ارائه کرد.

گفتنی است، در این جلسه کارشناس دفتر فن‌آوری اطلاعات کانون توضیحاتی درباره بخش‌های مختلف پورتال کودک و ویژگی‌های هر یک از قسمت‌‌ها و آیتم‌های آن ارائه نمود. همچنین در زمینه اقدامات انجام شده توسط کانون در حوزه هوش تجاری و استفاده از آن برای آسیب‌شناسی و تحلیل فعالیت‌های فرهنگی هنری ادبی کانون گزارشی ارائه گردید.

print