به گزارش مهر تبریز،محمدرضا نعمت زاده در جریان افتتاح سه طرح تولیدی در شهرک صنعتی آیت الله هاشمی رفسنجانی تبریز با اعلام اینکه کشور ما رتبه ۱۲۰ شاخص کسب‌ و کار در بین ۱۸۰ کشور را در اختیار داریم، گفت: این در حالی است که در شروع بکار دولت تدبیر و امید رتبه ما ۱۵۲ بود.
وی با اشاره به مشکلاتی که در زمینه بهبود فضای کسب‌ و کار وجود دارد، افزود: ما در این شاخص هنوز به رتبه و جایگاه بایسته نرسیده ایم.
وی با بیان اینکه خارجی‌ها در راستای توسعه همکاری ها وضعیت ما را رصد می‌کنند، از ابلاغ آیین نامه کسب و کار تا ۲ روز آینده به دستگاه‌ها خبر داد.
‌نعمت‌زاده با اشاره به اینکه آئین نامه کسب‌ و کار ۱۰ شاخص دارد، گفت: تکالیف همه دستگاه‌ها در این زمینه مشخص شده است.
وی با تاکید بر تلاش بیشتر برای ارتقای شاخص کسب ‌و کار گفت: با اجرای این آیین‌نامه پیش‌بینی می شود رتبه ما به ۷۰ برسد.
نعمت‌زاده با اشاره به سرعت بالای تاسیس شرکت در کشور‌های مختلف دنیا، اظهار کرد: در بسیاری از کشور‌ها ظرف یک روز می‌توان شرکت تاسیس کرد و ما امیدواریم با بهبود شاخص کسب‌ و کار بتوانیم روند تاسیس شرکت در ایران را نیز تسریع کنیم.
وی با اشاره به افزایش حضور هیات‌های خارجی در دوران پسابرجام در ایران و تاثیر مثبت آن بر بهبود روابط تجاری ما با دنیا، اظهارکرد: زمینه افزایش همکاری های خارجی فراهم شده است.
امروز با حضور وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت سه واحد تولیدی در شهرک صنعتی آیت الله هاشمی رفسنجانی (شهرک مصالح ساختمانی) تبریز بهره برداری شد.

print