به گزارش مهرتبریز،دکتر اسماعیل جبارزاده در این بازدید گفت: مقبره‌الشعرا نخستین ایستگاه گردشگران جهان اسلام برای بازدید در سال ۲۰۱۸ است و ازاین‌رو باید در اجرای طرح سامان‌دهی این نماد تاریخی و فرهنگی تبریز تسریع شود.

وی با اشاره به اینکه مقبره‌الشعرا یکی از گزینه‌های مهم گردشگران برای بازدید است، افزود: متأسفانه در دوره‌های گذشته همت لازم و کافی برای اتمام طرح سامان‌دهی این مجموعه که از سال‌های قبل آغاز شده بود، وجود نداشت.

جبارزاده گفت: خوشبختانه با همت شهرداری و شورای اسلامی شهر تبریز و مجموعه دست‌اندرکاران اعم از اداره کل میراث فرهنگی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، برای اتمام هر چه سریع‌تر این پروژه تلاش می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد بر اساس زمان‌بندی اعلام‌شده، مرحله نخست این طرح تا اوایل مرداد ماه سال جاری و بقیه تا پایان سال به اتمام برسد و برای بازدید علاقمندان آماده شود.

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر هم‌افزایی همه مجموعه‌های مدیریتی استان برای اتمام این طرح، اظهار کرد: مقبره‌الشعرای تبریز باید به یک مجموعه گردشگری تبدیل شود تا گردشگران ضمن بازدید از مقبره استاد شهریار و سایر شعرای مدفون در این مجمو.عه، دسترسی راحتی به موزه قاجار و دیگر مجموعه‌های زیارتی و گردشگری موجود داشته باشند.

معاون عمرانی استاندار، رییس سازمان برنامه و بودجه استان و شهردار تبریز هم در این بازدید حضور داشتند.

print