به گزارش مهرتبریز،فرزان قالیچی با تاکید به فرهنگ سازی و تغییر دیدگاه خانواده ها نسبت به انتخاب رشته فرزندان در  رشته های فنی و حرفه ای و مهارت آموزی گفت: : متاسفانه دیدگاهی داریم که هر فردی به رشته کاردانی و هنرستان برود شاگرد ضعیفی است که این دیدگاه نیاز به تغییر دارد.

وی با اشاره به اینکه در آینده نزدیک روی مهارت افراد تمرکز خواهد شد و صرفا داشتن مدرک به درد نخواهد خورد افزود: خانواده‌ها باید توجه بیشتری در این زمینه داشته باشند زیرا هزینه زیادی برای تحصیل فرزندان پرداخت می‌کنند،که اگر در آینده این هزینه‌ها به ثروت تبدیل نشود، سرمایه عظیمی در کشور از دست می‌رود.

وی  روند پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی کل کشور را رو به کاهش عنوان کرد و افزود: این کاهش به معنای ظرفیت کم دانشگاه جامع علمی کاربردی نیست بلکه باید به تغییر دیدگاه افکار عمومی نسبت به این دانشگاه تلاش کرد.

قالیچی با بیان اینکه در دانشگاه جامع علمی کاربردی موضوع نظارت و کیفیت بخش مستقل دارد افزود: در دانشگاه جامع علمی و کاربردی به موضوع کیفیت توجه نشده است لذا از سال گذشته این موضوع به مسئله اساسی دانشگاه تبدیل و برای ارتقای آن تلاش زیادی شده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان ایجاد بستر مناسب در راستای گسترش و علم و مهارت کشور، ارتقای شاخص‌های کمی و کیفی، فراهم‌سازی زیربنای مناسب به منظور به کارگیری را از اهداف مهم این دانشگاه عنوان کرد و افزود: توان زمینه‌سازی زیربنای مناسب برای ایجاد آموزش با کیفیت مناسب، انتقال تکنولوژی نوین از دیگر اهداف اصلی دانشگاه جامع علمی و کاربردی می باشد.

وی گفت: در حال حاضر ۱۲ هزار نفر دانشجو و حدود یک هزار و ۷۰۰ مدرس  در ۳۳ دانشگاه جامع علمی و کاربردی فعال در استان فعالیت می کنند.

قالیچی  همچنین از برگزاری کنگره شهدای دانشجو و جشنواره ملی فضای مجازی را در روزهای آتی خبر داد و افزود: با برگزاری جشنواره ملی فضای مجازی بین تمام دانشگاه‌های علمی کاربردی سراسر کشور، آثار زیادی به صورت نرم‌افزار دریافت شده که نتایج اولیه تا نیمه اول شهریور ماه اعلام خواهد شد و ۲۵ مهرماه اختتامیه مراسم برگزار خواهد شد.