به گزارش مهرتبریز، در مراسم بهره برداری از مخزن ۲۰۰  مترمکعبی ویک باب ایستگاه پمپاژ بین راهی آب و سیستم پکیج حذف بو در ایستگاه پمپاژ فاضلاب شهر بناب مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی ، فرماندار منطقه و جمعی از مسئولین شهرستانی و خانواده های معظم شهداء حضور داشتند .
اسماعیلی مدیر امور آب و فاضلاب منطقه بناب در مراسم بهره برداری از طرح ئپژوهشی سیستم پکیج حذف بو در خصوص اهداف این طرح گفت : هدف از اجرای این طرح جمع آوری و حذف گازهای آلوده و ترکیبات بودار تولید شده در پروسه پمپاژ فاضلاب می باشد .
وی در ادامه به مشخصات فنی و اجرایی طرح اشاره کرد و افزود : این طرح پژوهشی شامل ساخت و مونتاژ پکیج بیوفیلتراسیون بوده که ظرفیت حذف بو به میزان ۱۰۰۰ متر مکعب در ساعت را که با اعتباری بالغ بر ۴۸۰ میلیون ریال از محل منابع داخلی شرکت اجرا شده است .
اسماعیلی مدیر امور آب و فاضلاب منطقه بناب همچنین در مراسم بهره برداری از از مخزن ۲۰۰  مترمکعبی ویک باب ایستگاه پمپاژ بین راهی آب هدف از اجرای این طرح گفت : هدف از اجرای این طرح جمع آوری و انتقال آب چاههای موجود به مخزن قره قشون و ذخیره سازی با آب خط زرینه رود جهت تعادل در شبکه و یکنواخت سازی آب مصرفی شهروندان بنابی می باشد .
وی در ادامه به مشخصات فنی و اجرایی طرح اشاره کرد و افزود : این طرح شامل احداث مخزن ۲۰۰ متر مکعبی و ایستگاه پمپاژ آب با ظرفیت ۱۴۰ لیتر در ثانیه و اجرای خط انتقال با لوله ۴۰۰ میلیمتری بطول ۷۶۰۰ متر بوده که با اعتباری بالغ بر ۸۷۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و منابع داخلی شرکت از سال ۹۳ شروع شده و در هفته مبارک دولت با حضور مسئولین استانی و شهرستانی مورد بهره برداری قرار می گیرد .
فرماندار بناب در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های فاضلاب بناب ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی و همکاران ایشان گفت: باوجود محدودیت‌های منابع مالی طرح‌های خوبی در بخش فاضلاب شهری و آب این شهر اجرا شده است که افتتاح تصفیه خانه فاضلاب این شهر از جمله آنهاست.
مهندس فرج‌اللهی با اشاره به اجرای ۹۸ درصدی شبکه فاضلاب شهری در بناب تصریح کرد: اخیراً نیز کلنگ اجرای پروژه فاضلاب و تصفیه‌خانه شهرک ولی عصر(عج) به زمین زده شد.
وی با اذعان به اینکه ۹۰ درصد آب مصرفی شهروندان بنابی از محل زرینه‌رود تأمین می‌شود، افزود: با تکمیل و بهره‌برداری از مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی در حال احداث این شهر مدت زمان ذخیره آب مورد نیاز شهر بناب افزایش می‌یابد.
فرماندار بناب با اعلام اینکه در بخش آب و فاضلاب این شهرستان کارهای فوق‌العاده‌ای صورت گرفته است، در عین حال مردم را به صرفه‌جویی در مصرف آب دعوت کرد و گفت: مردم بناب ۸۰ لیتر بیش از متوسط کشوری آب مصرف می‌کنند.
وی در پایان تصریح کرد: بحران کمبود آب جدی است و مردم باید در استفاده از آب نهایت صرفه‌جویی را به عمل آورند.

print