به گزارش مهر تبریز ،دکتر محمدرضا حزبئی در جلسه تودیع و معارفه مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام آذربایجان شرقی که با حضور مهندس کریم مهری رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی در اتاق جلسه سازمان برگزار شد، ضمن بیان این مطلب افزود: خرید تضمینی ذرت، جو و گوشت مرغ از طریق بازار بورس انجام می گیرد.

وی گفت: مصرف سالانه گوشت مرغ در کشور یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن است، در حال حاضر یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن تولید مرغ گوشتی داریم و این در حالی است که ظرفیت تولید واحدها تا ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تن هم می رسد.

معاون پشتیبانی تولید و سرمایه گذاری شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور ادامه داد: امروز باید تولید بر محور استاندارد و صادرات باشد، غیر از آن مشکلات موجود افزایش خواهد یافت.

دکتر حزبئی با اشاره به این نکته که در حال حاضر ۲۰۰ هزار تن ذخیره گوشت مرغ داریم، تصریح کرد: رسالت اصلی شرکت پشتیبانی امور دام خرید مازاد تولیدات گوشت قرمز و سفید مرغ است و عرضه در زمان قیمت غیرمتعارف گوشت در بازار موجب تنظیم و توازن عرضه و خرید خواهد شد .

وی در پایان سخنان خود گفت: دولت یازدهم با پرداخت یارانه و مدیریت عالی در کلان به اندازه فعالیتهای ۸ ساله دولت قبلی در شرکت پشتیبانی در تنظیم بازار نقش ایفا کرده است.

شایان ذکر است در پایان این مراسم با قدردانی از زحمات مهندس رضا خدایی در زمان تصدی مدیریت این شرکت، مهندس کریم صدیقیان به عنوان مدیرکل جدید شرکت پشتیبانی امور دام استان آذربایجان شرقی معرفی شد.

print