به گزارش مهرتبریز،مهندس ایمانلو مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی در آئین  کلنگ زنی طرح فاضلاب شهر خمارلو گفت : شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی بمنظور بهبود آثار زیست محیطی منطقه و ارتقاء بهداشت عمومی منطقه در اثر اجرای طرح مطالعات طرح را به مشاور واگذارو عملیات اجرایی آن را آغاز نمود .
مدیر عامل شرکت در ادامه به مشخصات طرح ایجاد  تاسیسات فاضلاب شهر خمارلو اشاره کرد و افزود: طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر خمارلو شامل خطوط انتقال و شبکه های اصلی و فرعی بطول ۱۵۰۰۰ متر در اقطار ۲۰۰ الی ۴۰۰ میلیمتر بوده و همچنین یک باب تصفیه خانه فاضلاب برای جمعیت ۲۰۰۰ نفر خواهد بود .
وی در خصوص هزینه اجرای طرح گفت : طرح فاضلاب شهر خمارلو با هزینه ای بالغ بر ۶۵میلیارد ریال از محل درآمدهای عمومی و منابع داخلی شرکت اجرا خواهد شد .
همچنین کلنگ ساختمان بهره برداری و اداری آب و فاضلاب شهر خمارلونیز به زمین زده شد .
مهندس ایمانلو مدیر عامل شرکت در خصوص اهداف و مشخصات فنی و اجرایی این طرح گفت : این طرح بمنظور بهبود خدمات دهی به شهروندان محترم شهر خمارلو بوده و مساحت عرصه آن ۱۱۰۰ متر مربع و مساحت اعیانی آن نیز ۳۶۰ متر مربع در سه طبقه احداث خواهد شد .
مهندس پور مهدی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی دراین مراسم گفت : اهمیتی که در دولت تدبیر و امید به روستاها و شهرستان های کمتر توسعه یافته شده است کم نظیر است و اغلب پروژ ه های افتتاح شده در هفته دولت هم در روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته بود .
وی افزود : شروع پروژ ه های جدید با توجه به وجود پروژ های متعدد نیمه تمام ممنوع می باشد ولی این پروژه با توجه به نیاز اساسی منطقه با مشارکت شرکت های آب و فاضلاب استان ، شهرداری و شورای شهر خمارلو شروع می شود و با جمع آوری و تصفیه فاضلاب بصورت بهداشتی، بهبود آثار زیست محیطی و ارتقاء بهداشت عمومی منطقه هم فراهم خواهد آمد .
پور مهدی تصریح کرد: احداث این پروژه توجیه اقتصادی ندارد ولی با توجه به توسعه شهر و ارائه خدمات مطلوب و بهداشتی به شهروندان این شهرستان توسط شرکت آب و فاضلاب استان احداث     و با هزینه داخلی شرکت و مشارکت مردم احداث می شود و علاوه از دفع بهداشتی فاضلاب میتوان از آب تصیفه شده فاضلاب نیز در مصارف کشاورزی استفاده کرد .
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: شهرستان خدا آفرین با توجه به مرزی بودن و اهمیتی که برای استان از بابت جذب گردشکر و عبور و مرور گردشگران خارجی دارد در دولت تدبیر و امید شاهد تحولات چشمگیری میباشد و برای توسعه این منطقه طرح های بزرگی شروع شده و امیدواریم با اتمام و بهره برداری از این طرحها چهره این شهرستان تغییر چشمگیری یابد.
مهندس پورمهدی در پایان از مهندس ایمانلو مدیر عامل شرکت و پرسنل شرکت آب و فاضلاب استان بخاطر تلاشهای شبانه روزی شان در امر خدمات دهی به مردم فهیم شهر مرزی خمارلو تشکر و قدردانی نمودند .
print