به گزارش مهرتبریز،رئیس کلینیک  فیزیگو در همایش رونمایی از داروی آرتوکین آلمان (درمان قطعی آرتروز) در هتل پارس ائل گولی تبریز گفت: آرتوکین جزو داروهای بیولوژیک است که چندین سال است امتحان خود را در اروپا و امریکا پس داده است و جدیدترین روش درمان آرتروز در جهان است.

دکتر شکوری،  با بیان اینکه عوارض جانبی این دارو برای بدن بیمار نزدیک به صفر است،  گفت: این دارو از خون خود بیمار تهیه می شود و با انجام مراحلی و تقویت فاکتورهای ترمیم کننده بافت بدن، دوباره به محل آسیب دیدگی بیمار تزریق می شود.

مدیرعامل شرکت دارویی اطلس اروپا ارس نیز در این همایش با بیان اینکه  پس از تلاش های صورت گرفته این دارو از امروز به صورت رسمی در اختیار بیماران مبتلا به آرتروز در ایران قرار می گیرد افزود: ما این کار را از تبریز، شهر اولین ها شروع کردیم و به بزودی به سایر شهرهای ایران نیز خواهیم برد.

مجید وثوقی افزود: این دارو در ایران جدید هست و بیشتر از ۸ سال است که در همه اروپا استفاده می شود، اثربخشی این دارو ثابت شده است و ما خیلی تلاش کردیم تا لیسانس آن را برای تولید و توزیع در ایران بگیریم.

وی  با تاکید به اینکه این دارو بهترین دارو برای درمان آرتروز است افزود:آرتوکین یک داروی بیولوژیکی هست و بیمارانی که با داروهای شیمیایی درمان نشدند، شانس دارند که با داروهای بیولوژیکی درمان شوند.

وی در خصوص هزینه های استفاده از این روش درمانی گفت: هزینه استفاده از این دارو برای کل پروسه درمان کامل بیمار، حدود ۲٫۵ الی ۳ میلیون تومان خواهد بود .

وثوقی با تاکید به اینکه آرزوی ما داشتن یک ایران بدون درد است، افزود: ما حداکثر تلاش مان را انجام دادیم تا این دارو وارد ایران شود تا بیماران آرتروزی از رنج و درد این بیماری رهایی پیدا کنند و فعلا کلینیک “فیزیگو” در خیابان گلباد تبریز وظیفه درمان بیماران با این دارو را متقبل شده است.

رئیس هیات مدیره شرکت دارویی اطلس اروپا ارس نیز با بیان اینکه شرکت  “برکو ایلاج” یکی از بزرگترین داروسازهای کشور ترکیه است که به ۴۲ کشور جهان از جمله اتحادیه اروپایی و امریکای شمالی صادرات انجام می دهد افزود: برکو ایلاج پس از ارزیابی بازار ایران با همکاری ما در تبریز داروهای مورد نیاز ایران و منطقه را به مرحله تولید خواهد رساند.

هوشنگ ابراهیمی با تاکید به این که آرتوکین از امروز به صورت رسمی در اختیار بیماران مبتلا به آرتروز قرار دارد، افزود: این دارو در سازمان غذا و دارو به ثبت رسیده است و ما تلاش خواهیم کرد تا بزودی آرتوکین  را با جلب همکاری سازمان های بیمه ای، تحت پوشش سازمان های بیمه ای قرار دهیم.

 

 

print