به گزارش مهرتبریز،رسول موسایی با اشاره به نابسامانی پیش‌آمده برای تابلوهای نفیس پیرامون پارک گفت: تمامی تابلوها، پاکسازی شده و شیشه‌های شکسته‌شان تعویض شده است.

شهردار منطقه دو مرمت و بازسازی المان های موجود پارک مفاخر آذربایجان را از سایر فعالیت هایی برشمرد که در محوطه آن در حال انجام است و اظهار داشت: رنگامیزی المان‌ها و ستون ها و پایه‌های ساختمان محوطه پارک، با درنظر گرفتن طرح‌های اسلامی به اجرا درآمده است.

وی ادامه داد: بازسازی آبنمای پارک مفاخر آذربایجان با کاشیکاری مجدد، نصب پمپ، تعمیر و تعویض لوله های آب به انجام رسیده و این آبنما آماده راه اندازی است.

موسایی خاطرنشان کرد: تعویض کلیه چراغ ها، لامپ های معیوب و حباب های شکسته در محوطه پارک، رسیدگی به شیرآلات سرویس های بهداشتی و کف سازی مقابل آن به همراه نصب تابلو سرویس بهداشتی و… از دیگر  مواردی بشمار می آید که در برنامه به اجرا درآمده برای ساماندهی پارک مفاخر، از سوی تلاشگران منطقه ۲ در حال انجام است.

پارک طوبی، مطابق رای مرجع قانونی، از سال ۹۲ در اختیار شهرداری تبریز نیست و به جز امور فضای سبز، مدیریت، حفاظت و نگهداری سایر بخش‌های آن بر عهده اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی اداره است. با این‌حال، در ماه‌های اخیر، مشاهدات کلی و گزارش‌های مردمی، از وضعیت اسفبار در بخش‌های مختلف این پارک زیبا حکایت دارد. تبدیل مجموعه مفاخر به انباری، غیب‌شدن کتیبه‌های برنزی پیرامون پارک، انباشتن موکت در گوشه‌و کنار پارک و حذف سیستم روشنایی برای صرفه‌جویی در برق! از نارسایی‌های این پارک بوده  که گلایه‌های شهروندان را در پی داشته است.شهرداری منطقه ۲ تبریز، پس از تاکیدات نماینده معزز ولی‌فقیه در استان، رسیدگی به وضعیت نابسامان این پارک را با اجرای برنامه پاکسازی، شست‌وشو، لکه‌گیری و آسفالت، تنظیم وضعیت روشنایی و مرمت رویه شیشه‌ای تابلوهای مفاخر در برنامه کاری خود لحاظ کرده‌است.

print