به گزارش مهرتبریز،بسیاری از محققان بر این باور هستند که در جوامع پویا و پیشرفته ، هر قدر ابداعات و پدیده‌های خلاق بیشتری درجامعه وجود داشته باشد آن جامعه ازامکانات و رفاه بیشتری برخوردار می شود، مسائل بیشتری حل می‌شود و رشد و توسعه افزون‌ تری می‌یابد.

رشد و زیبا سازی شهر ها در گرو داشتن مغزهایی پویا

در عصرکنونی رشد و زیبا سازی شهر ها نه در داشتن منابع مالی فراوان و یا منابع طبیعی خدادادی ، بلکه در گرو داشتن مغزهایی پویا است.زیبایی و پویایی و حتی اقتصاد حاضر که واژه دانش را در کنار نام خود یدک می کشد، هرچند از بازوی نیروی کار و نیروی مرموز سرمایه های پولی استفاده می برد، اما قدرت خود را از ذهن افرادی می گیرد که یاد گرفته اند چطور دست به آفرینش ذهنی بزنند.
بنابر این الگو برداری و استفاده از خلاقیت و نوآوری ها یکی از موضوعات بسیارمهم است که به کمک آن می توان در زیبا سازی شهر و محیط زندگی تحول آفرید .

براساس این تعارف شهرداری منطقه ۳ تبریز هر از گاهی دست به ابداعات جدیدی که در خور نام تبریز وآوازه تبریز باشد می زند

در این اثنا شهردار منطقه ۳ تبریز از اجرای طرح باکس زباله مخصوص ظروف یک بار مصرف برای اولین بار در تبریز خبر داد.

فرهنگ سازی تفکیک زباله از مبدا

مهندس پرویز عباس نژاد با اعلام این خبر گفت: با هدف فرهنگ سازی تفکیک زباله از مبدا و همچنین حفظ سلامت عمومی و محیط ‌زیست در مقابل اثرات نامطلوب‌پسماندهای شهری از باکس زباله مخصوص یک بار مصرف در شهرداری منطقه ۳ تبریز رونمایی شد.

وی با اشاره به اینکه با نصب این باکس زباله در سطح شهرعملیات طرح جمع آوری و تفکیک زباله از مبدا و جداسازی زباله های تر از خشک به ویژه ظروف یکبار مصرف اجرایی می شود ، تصریح کرد: متاسفانه روز به روزمیزان تولید پسماند ناشی از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی افزایش می‌یابد از اینرو معاونت خدمات شهری این منطقه نسبت به جمع‌آوری و مدیریت پسماندهای تولیدی توجه ویژه ای دارد.
شهردار منطقه ۳ ادامه داد: نصب باکس های زباله مخصوص ظروف یکبار مصرف در سطح شهر موجب کاهش پراکندگی زباله های شهری در معابر عمومی و تسریع عملیات جمع آوری زباله می شود.

شهردار منطقه ۳ تبریز همچنین ادامه داد: با توجه به شکل و طرح این باکس ها در صورت قرار گرفتن باکس های زباله در جایگاه مخصوص خود، زیباسازی مبلمان شهری را درپی خواهد داشت.
عباس نژاد در خاتمه افزود : رعایت حفظ محیط زیست و پاکیزگی شهری وظیفه هر شهروند و هر یک از هموطنان ماست به خصوص در شهر تبریز که پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی است و این مهم باید رعایت گردد و از رها نمودن زباله در پیاده رو و خیابان و اماکن عمومی باید پرهیز نمود.

print