مهرتبریز: جانباز- برابر ماده ۱۰۲ تبصره یک برنامه ششم ایثارگران درصد جانبازی نیروهای مسلح که برابر قانون این سازمان ها احراز جانبازی را به عهده تشکیلات هر سازمان و نیروهای مسلح به صورت مستقل قرار داده که در برنامه ششم تصویب شده و اجرائی نمی شود لیکن چون تاکنون فردی از ایثارگران به عملکرد بنیاد شهید در این خصوص اعتراض نکرده آنها خودشان را صاحب جانبازان می دانند، اصلا موازی کاری ضرورت ندارد.

به گزارش مهرتبریز؛ستاد کل نیروهای مسلح و بنیاد شهید هر دو زیر نظر فرماندهی معظم کل قوا قرار دارند. احراز جانبازی در قوانین ارتش سپاه پاسداران ناجا وزارت اطلاعات پیش بینی شده و موازی کاری توهین بزرگی به جانبازان است چون ولو که احراز را هم قبول کنند ۲ نوع تعیین درصد نارضایتی شدید می آورد.

لذا نمایندگان محترم مجلس باید به بنیاد شهید متذکر شوند که آئین نامه قانون مذکور را طوری تنظیم نمایند که درصد جانبازی نیروهای مسلح را به رسمیت شناخته و حق دخل و تصرف به میزان درصد آن را نداشته باشند و فقط به داوطلبان بسیجی که تعیین درصد نشده اند حق اظهار نظر دارند.

هدف از تاسیس بنیاد خدمات دهی به ایثارگران بود نه حاکمیت بر ایثارگران. لذا باید احراز جانبازی که از طریق نیروهای مسلح تصویب می شود به رسمیت شناخته شود و حاکمیت و تحکم و تفسیر و تخریب از بنیاد شهید گرفته شود و به وظیفه خدمت رسانی به ایثارگران بپردازند.

متاسفانه پدر شهیدی ۲ماه در بیمارستان رضوی مشهد در کما بود. علیرغم اطلاع رسانی هیچ فردی از بنیاد شهید از او سرکشی نکرد. وقتی فوت کرد.

در مراسم تشییع جنازه او شرکت نکردند. هیچ سرویسی برای انتقال میهمانان تا بهشت رضا دراختیار خانواده قرار ندادند. پارچه تسلیت با اسم وفامیل اشتباهی به یک اسم دیگر نوشته بودند، آن هم معلوم نشد کی آورده احتمالا پیک موتوری آورده بود.

دوستان! عزیزان! شما بگویید وظیفه بنیاد چیست؟ آیا تعیین مجدد درصد و احراز جانبازی است که در قوانین نیروهای مسلح موجود است!!! موازی کاری یا موارد رسیدگی به خانواده شهید یا انجام نداده اند یا اشتباهی تسلیت را به یک فامیل دیگر نوشته اند.

متاسفانه با گذشت قریب به هشت ماه از سال هنوز نه قانون موصوف اجرا شده ونه آئین نامه آن تنظیم شده است. احتمالا منتظر واردات قطعات آن برای مونتاژ کردن هستند. مگر این ۴ تا ماده چقدر وقت می گیرد؟ نمایندگان محترم مجلس – نماینده محترم شجاع پر تلاش ارومیه جناب آقای قاضی پور لطفا این رنجنامه را باصدای زیبای خودت درصحن علنی مجلس بخوان تا مرهمی باشد بر دل ایثار گران

ریاست محترم کمیسیون اصل ۹۰ – ریاست محترم مجلس شورای اسلامی – ریاست محترم کمیسیون تلفیق- ریاست محترم کمیسیون ایثارگران – ریاست محترم کمیسیون اجتماعی مجلس — دیوان محترم عدالت اداری و ریاست محترم سازمان باز رسی کل کشور و…..کو ناظر ؟ ! کو ناظر ؟ ! کو ناظر ؟ ! کو ناظر ؟ ! منبع فاش نیوز

print