به گزارش مهر تبریز،محمد بالی مدیرکل این بنیاد اظهار کرد:جشنواره اختراعات نادکاپ آذربایجان غربی با همکاری استانداری آذربایجان غربی و دانشگاه آزاداین استان و هیات داوری بین المللی ویپا در شهریور ماه برگزار شد و بنیاد ما توانست با طرح ترک اعتیاد دکتر یوسف رفیعی بیرامی مدیربخش طب سنتی و نیز مدیر امور نخبگان این بنیاد در این جشنواره بدرخشد.
وی اعلام کرد: این مرکز ۱۲ الی ۱۳ نمایندگی در کل کشور و در خارج از کشور نیز چهار نمایندگی دارد و ۳۰ عضو هیئت علمی در این مجموعه فعالیت می کنند و شامل بخش هایی چون آموزش و پژوهش، تعیین و ارتقا سطح ، اطلاع بخشی بین الملل ، بحث ترویج اندیشه رهبری ، ترویج اندیشه شهدا، چاپ و نشر کتاب و استاندارد سازی و بازرگانی کالا و بخش مشاوره است.
وی افزود : این مرکز به عنوان مجموعه دانش بنیان به بخشی از علوم که در کشور کمتر توجه شده تمرکز دارد و ازاهداف بنیاد ارتقا سطح دانش تخصصی افراد است افرادی که دارای مهارت و سابقه حرفه ای و شغلی اند و شاید از لحاظ آکادمیک نتوانسته اند جبران تحصیلی داشته باشند این افراد را ارزشیابی کرده و بر اساس این ارزشیابی بخشی از نیازهای تحصیلی خود را برطرف و گواهینامه معادل تحصیلی دریافت می کنند.در زمینه صنعت و بازرگانی و مشاوره و حل مشکلات شغلی و صنفی و تحصیلی و زناشویی و مسائل زندگی نیز مرکز تخصصی داریم .
مدیر امور نخبگان مرکز گفت: مرکز مشاوره روانشناسی ما در قالب پرتو ارامش فعالیت می کند مرکز حفظ ترویج اندیشه ولایت فقیه هم فعالیت می کند.
وی اعلام کرد : در بخش اختراعات ۳۰۰ نفر از مخترعین کشور عضو این مرکز هستند و در شش گروه تخصصصی فعالیت می کننند و بنیاد بر روی اثار برگزیده سرمایه گذاری می کند.تمام محصولات مدنظر مرکز مدل سازی می شود و از لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری انالیز می شود و بررسی های علمی روی آن صورت می گیرد و به جشنواره های بین المللی معرفی می شود و در این حوزه این بنیاد تاکنون ۷۰ جایزه بین المللی کسب کرده است.
مدیرکل بنیاد علمی دانش پ‍‍ژوهان کشور بیان کرد: دفتر مرکزی بنیاد در شمال کشور در شهر نوشهر واقع شده است و خیریه باقرالعلوم این بنیاد نیز به نیازمندان برای تحصیل کمک می کندوخیریه درامد را به صورت مردمی جذب و به صورت مردمی خرج می کند و ۱۰ شرکت زیرمجموعه این بنیاد است.