مهر تبریز:معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که ماموریت اصلی آموزش و پرورش، تربیت نیروی انسانی مومن و متعهد برای جامعه است، گفت: برای تحقق این مهم چاره‌ای جز توجه ویژه به قشر فرهنگی و معلمان نداریم.

به گزارش مهر تبریز،سعید شبستری در گردهمایی روسا و مدیران آموزش و پرورش استان در تبریز، با بیان اهمیت توجه به مولفه‌های مدیریتی در اداره امور، گفت: امروز مدیریت موثر در پیشبرد اهداف، حرف اول را می‌زند چرا که از لحاظ منابع در حد قابل توجهی دچار کمبود هستیم.

وی ادامه داد: مدیریت درست انجام دادن امور توام با رهبری، بدون تردید در شرایط سخت کنونی مجموعه را به خوبی در پیشبرد اهداف موفق خواهد کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که اثرات امور اجرایی بلافاصله ملموس نیست، تصریح کرد: کار فرهنگی را نمی‌توان با آمار و ارقام و شاخص‌های مادی مورد سنجش قرار داد.

شبستری خاطرنشان کرد: اگر امروز در پیشرفتی را در استان شاهد هستیم با همکاری و همدلی کلیه بخش‌ها میسر شده است.

شبستری با بیان این که برای تربیت نیروی انسانی متعهد و مومن، چاره‌ای جز توجه ویژه به قشر فرهنگی و معلمان نداریم، افزود: اگر به این حوزه توجه شود بدون تردید دانش آموزان و آینده سازانی متعهد و مومن تربیت شده و وارد بدنه جامعه خواهند شد که جامعه را در مقابل آسیب‌ها مصون خواهد کرد.

وی در پایان ضمن تاکید بر توجه جدی به سلامت دانش‌آموزان و ورزش در برنامه‌های دستگاه تعلیم و تربیت، افزود: امروز بیشتر از هر زمانی به جهت کم تحرکی و وجود فشارهای متعدد روی دانش آموزان بر توجه به برنامه های ورزشی نیاز داریم چرا که غفلت از این بخش صدمات جبران ناپذیر روحی و جسمی در آینده خواهد داشت.

print