به گزارش مهر تبریز، ضمن مغتنم شمردن جلسات ارزیابی برای ارتقای شاخص‌های عملکرد، اظهار کرد: مجموع نقاط قابل بهبود عملکرد حوزه بهره‌برداری به صورت دسته بندی شده و منسجم در اختیار شرکت قرار بگیرد تا همکاران بتوانند با تعریف هدف و برنامه‌ریزی، این موارد را بهبود داده و مسیر رشد را با سرعت بیشتری طی کنند.

وی افزود: در این خطه از ایران، شرایط محیطی سخت و خشن توان بالا ، تعصب و علاقه‌مندی خاصی را می‌طلبد که خوشبختانه کارکنان این شرکت از تمام این خصوصیات برخوردار هستند و طراحی شبکه ها نیز بر همین اساس با استحکام و تاب آوری بالا انجام می شود.

کاظمی تأکید کرد: ما در این شرکت با کمک همکاران، شاخص های عملکرد در بهره برداری را تا پایان سال ۹۶ هدف گذاری کرده ایم و اهدافی را نیز تعریف کرده ایم و بهبود در شاخص ها در حال انجام است، اما بدون شک بهبود در کاربردی سازی GIS، نظارت بر بهره برداری و PM باید در این بخش نهادینه شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: همکاران حوزه بهره برداری در بخش توسعه اتوماسیون شبکه، فعالیت خوبی داشته اند و تا پایان سال ۹۶ بر تعداد نقاط هوشمند افزوده خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد:باید اذعان کنیم که باید شاخص های شرکت در دو محور خط گرم و هوشمندسازی شبکه گسترش پیدا کنند تا شیوه های موجود قابل بهبود شوند.

کاظمی ادامه داد: ما در حوزه کلیدهای قابل فرمان در سطح ایران در جایگاه مناسبی قرار داریم اما به نسبت کشورهای توسعه یافته جایگاه ما به هیچ عنوان قابل قبول نیست و در این راستا باید برنامه ریزی به شکلی انجام شود که هر سال ۱۰۰ نقطه هوشمند به شبکه افزوده شود.

وی گفت: برخی از مشکلات ما و دیگر شرکت های توزیع، به طور مثال کمبود نیروی انسانی در حوزه منایع انسانی ضابط ها، نیازمند بازنگری در طراحی ساختار سازمانی می باشد.

بر اساس این گزارش، محمد فتاح مفتح، مدیریت توزیع برق شهرستان تبریز نیز در این جلسه با اشاره به اینکه بافت حوزه بهره برداری شرکت های توزیع علاوه بر مسائل درون سازمانی، تحت تأثیر مشکلات برون سازمانی نیز می باشد، گفت: ارزیابی و ممیزی علاوه بر اینکه بستری برای تبادل تجربیات و انتقال دانش ایجاد می کنند، باید فرصتی برای انعکاس مشکلات شرکت های توزیع به گوش مقامات عالی باشند.

وی افزود: مواردی که بر سر راه حوزه های مختلف از جمله بهره برداری، مانع ایجاد می کنند باید در تدوین بخش نامه ها و تفاهم نامه ها مد نظر گرفته شوند.

فتاح مفتح اظهار کرد: مسائلی همچون مبلمان شهری، انتظار شهروندان و انتظار ارگان ها، شبکه گذاری را با چالش مواجه کرده اند و به نظر می رسد تعاملات وزارتخانه های مربوط و ارگان های مختلف بتوانند بخشی از این مشکلات، که روز به روز بیشتر نیز می شوند، را حل کند.

وی با اشاره به موضوع ایمنی گفت: ایمنی نیاز به فرهنگ سازی ملی دارد و باید در این زمینه اقدامات اساسی انجام شود.

print