به گزارش مهرتبریز، مهندس حمید شاهوردی درگفتگو با خبرنگاران افزود : با تلاش مدیریت شهری و معاونت عمرانی استانداری آذربایجانشرقی و سایر شرکت ها اینک زیرساخت های لازم از قبیل آب ، برق،گاز ، تلفن و غیره ،با رعایت تمام استانداردها در این شهرک تکمیل شده و آماده ارایه خدمات می باشد .

وی خاطر نشان شد :بزرگترین پارک آبی خاورمیانه در شهرک خاوران احداث می شودکه این مجموعه تفریحی و اقامتی عظیم، در زمینی به مساحت ۴ هکتار در شهرک خاوران است که شامل پارک آبی، مسجد آبی ، هتل و بسیاری از امکانات فرهنگی و تفریحی دیگر می باشد ، این مرکز تفریحی در زیربنای به وسعت ۳۰ هزار متر مربع، بزرگترین طرح مجموعه موج های خاوران است که به صورت سرپوشیده و کاملا مدرن برای ارایه خدمات به بیش از ۵ هزار نفر در حال احداث و اتمام است.

مهندس شاهوردی با اشاره به نوع شهر سازی و مزیت ساخت و ساز در این شهرک افزود: درشهر تبریز تعداد طبقات براساس عرض گذر، تامین پارکینگ و فضای باز تعیین می شود ولی در شهرک خاوران ما براساس مساحت قطعات ، تعداد طبقات ساختمان را تعیین می کنیم و این در حالی است که دراین شهرک گذر زیر ۱۲ متر وجود ندارد و همچنین ماده صد نیز در این منطقه مفهومی ندارد..

وی ادامه داد: براساس مطالعات صورت گرفته توسعه شهر تبریز به سمت این منطقه خواهد بود و ما برای حصول به نتیجه بهتردر این زمینه نیازمند رونق و توسعه شهرک خاوران هستیم.

شهردار منطقه ۹ تبریز با اشاره به موقعیت جغرافیایی و اقلیمی ،شهرک خاوران گفت: این شهرک در مساحت ۸۲۰ هکتاراز شمال به جاده باسمنج، جنوب اتوبان پیامبراعظم ، شرق جاده زرنق و غرب آزادراه کسایی و پیامبر اعظم متصل می شود که برای سرمایه گذاری بهترین موقعیتها را دارد .

مهندس شاهوردی گفت: شهرک خاوران متشکل از ۳۵۰ هکتارخود شهرک خاوران، ۳۲۰ هکتار آذران و ۱۲۰ هکتار لکه سفید ( اراضی فتح آباد ) است که خود روستای فتح آباد نیز در داخل شهرک واقع شده و جزو محدوده شهرداری منطقه ۹ است.

وی با اشاره به ظرفیتها و پتانسیلهای این منطقه گفت: با توجه به فرامنطقه ای بودن این شهرک کاربریهای عمومی خاصی برای آن تعریف شده و مد نظر گرار گرفته است و در آینده ای نچندان دور شاهد رونق اقتصادی و مسکونی در این منطقه خواهیم بود.

شهردار منطقه ۹ کلانشهر تبریز ادامه داد : از جمله این کاربری ها موجود میتوان به احداث بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان که در اورمیانه منحصر به فرد است اشاره کرد که زمین آن با مصوبه شورا به طور رایگان در اختیار برادران مردانی آذر قرار گرفته و در حال حاضر در حال تکمیل شدن می باشد.

مهندس شاهوردی گفت: احداث پارک آبی با مساحت ۴ هکتار با سرمایه گذلری بالغ بر ۳۰۰۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی نمونه دیگری از کاربری های عمومی این شهرک به شمار می رود که از پیشرفت خوبی برای ارایه خدمات به تعداد بیش از ۵ هزار نفر در روز می باشد .

وی افزود:همچنین با مساعدت استانداری زمینی بالغ بر ۴ هکتار در اختیار بیمارستان تامین اجتماعی قرار گرفته که با اعتباری بالغ بر ۵ هزار میلیارد ریال در حال احداث می باشد.

شهردار منطقه ۹کلانشهر تبریز ،دربخش دیگری ازسخنان خود با اشاره به پروژه هایی مجتمع فرهنگی – ورزشی خاوران با زیر بنایی بالغ بر ۷۰۰۰ متر مربع متشکل از فرهنگسرا ، سالن ورزشی چند منظوره در مساحت ۲۰۰۰ متر مربع ، استخر با گنجایش ۲۰۰ نفر و سالن بدنسازی ازجمله این پروژه هاست که در آینده نزدیک و با تکمیل ساختمان اداری شهرداری منطقه ۹ این مجتمع به طور کامل در اختیار سازمان ورزش قرار میگیرد و ظرفیت بسیار مناسبی را جهت برگزاری اردوهای ورزشی فراهم می آورد.

مهندس شاهوردی همچنین از حمایت های بی دریغ و پی گیرهای مهندس پورمهدی معاون عمرانی استاندار درتصریح زیرساخت ها و همچنین احیا و پویایی شهرک خاوران تشکرو قدردانی کرد و با توجه به موقعیت خاص این منطقه خواستار نگاه ویژه ومساعدت مسئولان عالی استان و سرمایه گذاران شد.
وی ادامه داد: در فاز دوم این شهرک نیز / یا گردشگری به حالت ویلایی مدرن در نظر گرفته شده که متفاوت تر از سایر شهرک های موجود در کشور خواهد بود.
شهردار منطقه ۹ کلانشهر تبریز در پایان متذکر شد ، برای اولین بار دانشگاه هسته ای نیز در این شهر احداث خواهد شد .

print