به گزارش مهر تبریز،مجتمع مس سونگون در راستای مسئولیت های اجتماعی خود در اقدامی جهادی با هماهنگی  پایگاه مقاومت شهدای مس شرکت ملی صنایع مس ایران و مرکز جهادی  فرهنگی بقیه الله تهران در حدود ۳۵۰ نفر از افراد محروم و آسیب پذیر تحت پوشش کمیته امداد وزقان را در بحث دندانپزشکی و بهداشت دهان و دندان مورد درمان قرار داد .در همین راستا تعداد ۲۰ نفر از دندانپزشکان بهمراه دستیار ، پزشک و روانپزشک از روز دوشنبه ۲۷ آذرماه بمدت پنج روز کاری در شهرک ورزقان حضور یافتند.

طی نشست و جلسات متعدد با مهندس محمد حاجی آقا زاده مدیر عامل مس سونگون ، فرمانده بسیج شهدای مس شرکت ملی صنایع مس ایران، رییس کمیته امداد و مسئول شبکه بهداشت ورزقان گروه جامع هدف برای امداد رسانی انتخاب و مقرر شد از بین کلیه افراد تحت پوشش کمیته امداد که نیاز به درمان دهان و دندان دارند تعداد ۳۵۰ نفر افراد زیر ۳۵ سال از مناطق محروم و روستاهای صعب العبور و کودکان بدون سرپرست و دانش آموزان بی بضاعت انتخاب شوند.
این افراد با هماهنگی و برنامه ریزی مناسب و غربال گری از روستاها جهت درمان به مجتمع مس سونگون معرفی شدند.

ارائه یک الگوی جهادی  توسط مس سونگون با همکاری پایگاه مقاومت شهدای شرکت ملی صنایع مس

مهندس حاجی آقا زاده با اشاره به اینکه این کار برای اولین بار و با همکاری همه جانبه مجتمع مس سونگون در شهرستان ورزقان صورت گرفته گفت: تجهیزات و امکانات درمانی فراهم شده در مهمانسرای مس بسیار عالی و در حد استاندارهای روز کشور می باشد. مدیر مجتمع مس سونگون با اشاره به اینکه مس سونگون در راستای اقتصاد مقاومتی خود با همکاری پایگاه مقاومت شهدای شرکت ملی صنایع مس یک الگوی جهادی ارائه داده که محرومین و افراد بی بضاعت منطقه را شناسایی و بخشی از مشکلات پزشکی و دندانپزشکی آنها را برطرف نماید افزود : این قدم برای کمک به محرومین منطقه برداشته شده است و امیدواریم در اینده در بخش های دیگری که نیاز است این کمکها ادامه یابد و ما بتوانیم به ههمنوعان خود بیش از پیش کمک نماییم.

 

رییس کمیته امداد شهرستان ورزقان با اشاره به فقر و محرومیت منطقه گفت :با وجود خیرین منطقه نمی توانیم کار زیادی انجام دهیم و در بحث کمک و ارائه خدمات اکثرا کارها با هماهنگی شرکت مس و کمکهای این مجموعه انجام می شود که درهمین جا از مدیر مجتمع و کلیه مسئولین مس در اجرای این امر خدا پسندانه تشکر و قدر دانی می کنیم.

شرکت ملی صنایع مس ایران، معین شش شهرستان در آذربایجان شرقی و کرمان در خصوص اقتصاد مقاومتی

همچنین «عباس صفری» فرمانده بسیج شهدای مس شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به اینکه بسیج شهدای مس در بحث اقتصاد مقاومتی و در راستای اهداف شرکت ملی صنایع مس ایران حرکت می کند افزود : شرکت ملی صنایع مس ایران معین شش شهرستان در آذربایجان شرقی و کرمان در خصوص اقتصاد مقاومتی شده است که بهمین جهت بسیج شهدای مس با اجرای طرح های جهادی در محدوده عملیاتی به وظایف و مسئولیت های اجتماعی شرکت مس کمک  می کند.

این پایگاه در اولین اقدام با همکاری با گروه جهاد بقیه الله به کمک زلزله زدگان کرمانشاه شتافت و با پشتیبانی از آشپزخانه مستقر در محدوده شش روستا در دشت ذهاب و طبخ غذای گرم و نیز استقرار درمانگاه توانست در رفع مشکلات به مردم آسیب دیده این روستاها کمک نماید. وی اضافه کرد دومین اقدام جهادی شرکت مس در ورزقان با کمک مرکز فرهنگی جهادی بقیه الله که یک ارگان کاملا مردمی است و حمایت مالی که از طرف مدیر عامل مجتمع مس سونگون صورت گرفت انجام می شود. وی با اشاره به  نتایج مثبت بدست آمده از این تلاشها اضافه کرد امیدواریم در آینده  اقدامات دیگر درمانی، طرح های جهادی – عمرانی را با کمک مدیران ارشد شرکت مس در منطقه اجرا نماییم .

حسن پورجوپاری مدیر مرکز جهادی فرهنگی بقیه الله تهران نیز با اشاره به تلاش داندانپزشکان حاضر گفت: کار این مرکز فقط مربوط به بحث دندانپزشکی نیست بلکه سعی داریم در کنار درمان بحث های آموزشی نیز برای بیماران و خانواده های انها انجام دهیم در همین راستا پزشک همراه گروه قبل از هر اقدامی به بررسی وضعیت بیمار و مشکلات احتمالی می پردازد که طی گزارش ایشان اکثر مراجعین داری کم خونی هستند و در بین بیماران افراد مبتلا به ناراحتی قلبی و صرع هم دیده می شود که ما قبل از بحث دندانپزشکی کمکهای پزشکی لازم را انجام می دهیم.

همچنین در طی این پنج روز روانپزشک حاضر در جمع نیز کلاسها و کارگاههای آموزشی برای افراد حاضر و در انتظار درمان برگزار و نسبت به فرهنگ سازی و آشنایی افراد با مسائل مورد نیاز اقدام می کند و قبل از حضور در کنار دندانپزشک آموزش صحیح بهداشت دهان و دندان به بیماران داده شده و بهر کدام پکیجی شامل مسواک، دهان شویه و خمیر و نخ دندان اهدا می شود. وی با اشاره به اینکه بیماران توسط کمیته امداد و بهزیستی منطقه شناسایی و غربالگری می شوند افزود: این بیماران توسط مرکز جهادی نیز در بحث نوع درمان غربالگری می شوند تا درمان بصورت موثرتر و کاملتری صورت گیرد.

لازم بذکراست طی مراسمی باحضورامام جمعه،فرماندار،رییس کمیته امداد،فرمانده بسیج، شهرستان ورزقان ومدیر عامل مجتمع مس سونگون که عصر روز چهارشنبه ۲۹ آذرماه در محل کمیته امدادورزقان برگزار شدازحضورپزشکان و مسئولین مرکز جهادی  فرهنگی بقیه الله تهران تقدیروقدردانی بعمل آمد.

 

print