به گزارش مهر تبریز،علی محرمی در اختتامیه جشنواره عکس ساقه‌های طلایی گندم در هشترود راه‌اندازی سینماهای دیجیتال و اکران همزمان فیلم در شهرستان‌ها را یک حرکت فرهنگی مناسب برشمرد و گفت: این حرکت موجب ایجاد انگیزه در مخاطبان شده و زمینه تماشای فیلم برای همه‌ مردم را فراهم می‌کند.

​وی افزود: یازده سینما در آذربایجان شرقی با چهار هزار و ٩١٠ صندلی موجود است که از این تعداد پنج سینما با شش سالن در تبریز فعالیت می‌کند.

محرمی به ظرفیت و توان بالای هنری هنرمندان شهرستان هشترود اشاره کرد و اظهار داشت: برگزاری دو جشنواره در طی امسال در این شهرستان گواه بر این مسئله است.

وی گفت: شهرستان‌هایی که فضاهای فیزیکی کم برای ایجاد سینما را دارند با توافقی که با سازمان سینمایی داریم می توانند تولیدات سینمایی را در مجتمع های فرهنگی هنری شهرستانها به نمایش بگذارند.

وی از نمایندگان مجلس خواست نسبت به افزایش بودجه و اعتبار مسائل فرهنگی شهرستان‌ها اهتمام ویژه داشته باشند.

محرمی سیاست اصلی دولت را برپایه برنامه‌های فرهنگی و هنری دانست و گفت: واگذاری امور به متخصصان، انجمن‌های فرهنگی و هنری و ادبی، موسسات فرهنگی و هنری و اهالی فرهنگ و هنر و آماده سازی زیرساخت‌ها و فضاهای فیزیکی فرهنگی جهت استفاده آحاد مردم استان از تولیدات فرهنگ و هنری از جمله اولویت‌های این اداره کل است.

در این آیین از نفرات برتر جشنواره عکس ساقه‌های طلایی تجلیل شد.

print