به گزارش مهرتبریز،دکتراسماعیل چمنی با بیان این‌که تاکنون دو میلیون و۸۳۰ هزار نفر در سهام عدالت ثبت نام کرده‌اند، اظهار کرد: در هرشهرستان ۱۹ شرکت تعاونی سهام عدالت مستقر بوده که مرکز این شرکت‌ها، شرکت سرمایه‌گذاری استان است.
وی افزود: نهادهایی مانند آموزش و پرورش، تاکسیرانی، بهریستی، مستمری بگیران کمیته امداد امام خمینی(ره)، نیروهای مسلح، بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی، کارگران فصلی قالی بافان، کارکنان دولت بیماران صعب العلاج، بازنشستگان برای دریافت سهام عدالت اقدام کرده‌اند.
وی با بیان این‌که در کشور بیش از ۴۹ میلیون نفر برای سهام عدالت ثبت نام کرده‌اند، گفت: بخش اعظمی از مردم برای سهام عدالت ثبت نام نکرده و در حال حاضر امکان ثبت نام برای متقاضیان جدید وجود ندارد.
رئیس هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری آذربایجان شرقی افزود: کسانی که ثبت نام کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به سامانه samanese.ir، نام ومشخصات خود را در این سامانه مشاهده کنند و اگر نامشان در این سایت ثبت شود، می‌توانند با وارد کردن شبای خود، به دریافت سود سهام اقدام کنند. کسانی که ثبت نام کرده ولی مشخصات خود را در این سامانه مشاهده نمی‌کنند، می‌توانند به تعاونی‌های محل مورد نظر خود مراجعه کنند.
وی با بیان این‌که سود سهام عدالت در سه مرتبه به حساب متقاضیان پرداخت می‌شود، اظهار کرد: سود سهام عدالت افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی به مبلغ ۱۵۰ هزار تومان بوده که در سه مرتبه به حسابشان واریز می‌شود، سود سهام عدالت افراد عادی نیز به مبلغ ۸۰ هزار تومان که در سه نوبت، قبل از عید پرداخت خواهد شد.

منبع: ایسنا

print