• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ | کد خبر : 7135
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی :
  ۱۰۰درصد جمعیت شهری استان گازدار هستند/۹۳ درصد جمعیت مناطق روستایی از نعمت گاز بهره مند هستند
  مهرتبریز: مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی اعلام کرد: با افتتاح پروژه های دهه فجر،میانگین جمعیت شهری و روستاییِ برخوردار از گاز استان به ۹۸ درصدِ کلِ جمعیت آذربایجان شرقی رسید.

  به گزارش مهر تبریز، سیدرضا رهنمای توحیدی در مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۲۱۳ پروژه شرکت گاز استان در محل مرکز همایش های شرکت گاز استان گفت : ۱۰۰ درصد جمعیت شهری استان گازدار هستند و با افتتاحِ امروز پروژه های گازرسانی روستایی، میزان جمعیت برخوردار از نعمت گاز در مناطق روستایی استان به ۹۳ درصد رسید که با میانگین گیری، متوسط جمعیت برخوردار از گاز آذربایجان شرقی به ۹۸ درصد بالغ می شود.

  وی شمار روستاهای گازدار استان را یک هزار و ۸۶۱ روستا اعلام و اظهار کرد: متوسط جمعیتِ برخوردار از گاز در مناطق روستایی استان حدود بیست درصد بیشتر از متوسط کشور است.
  مدیرعامل شرکت گاز استان افزود: در حال حاضر پروژه گازرسانی به ۲۵۲ روستای دیگر استان با ۱۲ هزار خانوار، در دست اجراست که با افتتاح این پروژه ها جمعیتِ برخوردار از گاز استان به ۹۹ درصدِ کل جمعیت آذربایجان شرقی خواهد رسید.
  وی با بیان اینکه روز دستیابی به هدفِ بزرگِ تحت پوشش قرار دادن ۱۰۰ درصد جمعیت روستایی روستاهای بالای بیست خانوار استان چندان دور نیست، گفت: پروژه گازررسانی به تمام روستاهای واجد شرایطِ استان که هنوز گازدار نشده اند، در مرحله انتخاب پیمانکار و یا در دست مطالعه است.
  رهنمای توحیدی به مصوبۀ شورای عالی اقتصاد در گازرسانی به صنایعی که از سوخت مایع استفاده می کنند هم اشاره کرد و گفت: شرکت گاز آذربایجان شرقی متعهد شده ۶۵۳ واحد صنعتی استان که اکنون محروم از نعمت گاز بوده و از سوخت مایع استفاده می کنند را به جمع مشترکان صنعتیِ گاز ملحق یا دستکَم زمینۀ دسترسی آن ها به شبکۀ گاز را با نزدیک رسانی فراهم کند در اجرای این تعهد و از منابع داخلیِ خودِ شرکت، گازررسانی یا نزدیک رسانی به ۱۸۵ واحد صنعتی استان آذربایجان شرقی به اتمام رسیده و تا به امروز موفق شده ایم ۱۱۰ واحد صنعتی از این تعداد را به خانوادۀ مصرف کنندگان گاز اضافه کنیم.
  مدیرعامل شرکت گاز استان خطاب به استاندار افزود: امروز و به برکت دستور حضرتعالی فاز دیگری از اجرای تعهدمان را در برخوردار کردن صنایع استان از گاز طبیعی با اعتباری افزون بر ۹ میلیارد تومان شروع می کنیم و تلاش خواهیم کرد در پایان سال ۹۷ شاهد تحقق کامل این تعهدمان باشید. رهنمای توحیدی در بخش دیگری از این مراسم با بیان اینکه شرکت گاز استان افتخار دارد سالانه دو مرتبه میزبان مدیریت ارشد استان برای افتتاح پروژه های گازرسانی باشد، بهره برداری هایِ مربوط به گرامیداشتِ هفتۀ دولت سال جاری را یادآور شد و گفت: با احتساب پروژه های هفته دولت، امسال ۱۶۷ روستا با اعتباری افزون بر ۷۴ میلیارد تومان گازدار شده اند ضمن اینکه فاز نخست پروژه مهم خط انتقال منشعب از خط ارمنستان تا اهر مورد افتتاح قرار گرفته که با تکمیل آن، گاز مورد نیازِ صنایع عمده تأمین و گاز مورد استفادۀ مشترکانِ خانگیِ ساکنان مناطق ارسباران تقویت خواهد شد.
  وی عملکرد دولت تدبیر و امید در تعریف و اجرای پروژه های گازررسانی در سطح استان را درخشان توصیف کرد و گفت: هرچند اقدامات خوبی از سال های گذشته در آذربایجان شرقی انجام گرفته بود اما خدمات دولت تدبیر و امید در این عرصه ماندگار است. وی اضافه کرد: برای مثال ۴۵ درصد تمام روستاهای استان که اکنون از نعمت گاز طبیعی برخوردارند، در طول پنج سال گذشته گازدار شده اند یعنی از مجموع یک هزار و ۸۶۱ روستایِ گازدار استان تعداد ۸۳۸ روستا در دولت تدبیر و امید از نعمت گاز بهره مند شده اند.
  رهنمای توحیدی افزود: دو برابر شدن ظرفیت ایستگاه های ورودیِ اکثر شهرهای استان هم دیگر دستاوردی است که در دورۀ فعالیت دولت تدبیر و امید، در کتاب افتخارات صنعت گاز استان به ثبت رسیده است. وی، کل اعتبارات هزینه شده برای اجرای پروژه های گازررسانی در استان طی فعالیت دولت تدبیروامید تا زمان حاضررا ۸۵۸ میلیارد تومان اعلام کرد. در این مراسم ۲۱۳ پروژه شرکت گاز استان با حدود ۷۴ میلیارد تومان اعتبار با دستور استاندار آذربایجان شرقی افتتاح و یا عملیات اجرایی آن ها آغاز شد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب