• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ | کد خبر : 7153
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  شهردارمنطقه سه تبریزخبر داد:
  احداث بزرگترین پارک درون شهری تبریز توسط شهرداری منطقه ۳
  مهر تبریز: شهردارمنطقه ۳ تبریز ازاحداث بزرگترین پارک درون شهری شهر تبریز توسط این منطقه خبر داد.

  به گزارش مهر تبریز، مهندس مرتضی موحد نیا با اعلام این مطلب ازاحداث بزرگترین پارک درون شهری تبریز به مساحت ۱۰ هکتار با اجرای توافق نامه با ارتش خبر داد و گفت: این پارک درضلع شمالی خیابان آزادی و توسط شهرداری منطقه ۳ تبریز احداث می شود.

  وی ضمن قدردانی از حمایت های امام جمعه محترم تبریز ، شهردار تبریز وهمچنین فرماندهی لشکر ۲۱ حمزه از این طرح افزود: در راستای توسعه فضای سبز شهری و تامین زمین مورد نیاز جهت ساخت بزرگ ترین پارک داخل شهری با پیگیری هایی انجام شده، حدود ۱۰هکتار از اراضی پادگان تبریز به این امر اختصاص یافته است .

  وی افزود: با اضافه‌شدن فضای مشجرودرختان قدیمی پادگان ارتش به وسعت ۱۰ هکتاری ، این پارک نقش تحول آفرین در تقویت نشاط و توسعه فضاهای تفریحی در محدوده مرکزی شهر خواهد داشت.

  مرتضی موحدنیا با اعلام اینکه احداث پارک ۱۰ همکتاری در زمین های پادگان تبریز، یک طرح طلایی و منحصر بفرد برای فضای سبز تبریز به شمار می رود، گفت: تبدیل پادگان به پارک هدیه شهرداری برای شهروندان بافت مرکزی تبریز خواهد بود.

  وی با اشاره به اینکه بسترهای لازم برای توسعه فضای سبز را فراهم شده است، ادامه داد: اهمیت احداث این پارک بزرگ بیش از هر چیز به سبب واقع شدن آن در مقطع مرکزی شهر تبریز است.

  شهردار منطقه ۳ تصریح کرد: در رویکرد جدید شهرداری منطقه ۳ و در جهت ارایه خدمات بهینه به شهروندان در حوزه فضای سبز شهری سعی داریم به مناطق و محلات نگاه ویژه ای داشته باشیم؛ شعار ما این است که در هر محله یک پارک وجود داشته باشد تا مردم بتوانند از فضای سبز مناسب استفاده کنند و احداث پارک ۱۰ هکتاری ارتش در این راستاست.

  وی، کمبود فضا جهت ایجاد فضای سبز در بافت مرکزی تبریز را یکی از دغدغه های مجموعه منطقه ۳ تبریز عنوان کرد و افزود: همین نکته اهمیت تملک و ایجاد فضای سبز جهت بهره مندی شهروندان در این نقطه از شهر را بیش از پیش برجسته می سازد.

  شهردار منطقه ۳ تبریز همچنین توزیع عادلانه خدمات و رعایت عدالت اجتماعی در خدمات شهری را از دیگر اولویت‌های کاری شهرداری منطقه ۳ اعلام و تصریح کرد: بر اساس ظرفیت‌های موجود، نقاط قوت، ضعف و فرصت‌ها باید برنامه‌های بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت تدوین و به مرحله اجرا در آید.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب