به گزارش مهرتبریز، “مرتضی آبدار”،  در جلسه “کمیته بوم گردی وطبیعت گردی” استان با حضور “مرتضی آبدار” مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی و اعضای کمیته در محل فرمانداری شهرستان کلیبر برگزار شد.

مرتضی آبدار در این جلسه، توجه به جاذبه های گردشگری و ایجاد امکانات رفاهی مناسب را از مولفه های اصلی رونق بوم گردی و گردشگری در استان دانست و گفت: آذربایجان شرقی با دارا بودن ظرفیت های بی بدیل طبیعی و تاریخی و تنوع آداب و رسوم در مناطق روستایی جلوه های بکری را در سطح استان خلق کرده است، بر همین اساس توجه به ظرفیت های موجود در مناطق روستایی و توسعه بوم گردی جزو یکی از اهداف اصلی اداره کل میراث فرهنگی استان قرار گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: استفاده از ظرفیت های گردشگری روستایی در شهرستان کلیبر با محوریت توسعه طبیعت گردی و بوم گردی مورد توجه و تاکید اداره کل میراث فرهنگی استان در جهت توسعه گردشگری این شهرستان است و در همین راستا موافقت اولیه تبدیل ۲۶ واحد اقامتی روستایی به اقامتگاه بوم گردی صادر گردید.

گفتنی است، مدیرکل میراث فرهنگی استان در سفر خود به شهرستان کلیبر از کاروانسرای تاریخی و محل متقاضی سرمایه گذاری در مسیر جانانلو بازدید کرد.

print