به گزارش مهرتبریز، جعفر پاشایی در جلسه اخیر شورای شهر تبریز  اظهار داشت: بحث نمادین کاشت ۳۶ هزار اصله نهال به مناسبت شهادت ۳۶ هزار دانش آموز شهید توسط ۲۰۱۸ دانش آموز نواحی پنجگانه آموزش و پرورش نمونه موفقی از همکاری های خوب شهرداری تبریز و آموزش و پرورش بود.

وی با اشاره به اینکه در چهار سال گذشته بین آموزش و پرورش و شهرداری و شورا همکاری مناسبی صورت گرفته است، گفت: شورای پنجم در خصوص همکاری و مشارکت با آموزشو پروش قدم های بنیادی و اساسی برداشته است.

پاشایی با اعلام اینکه الان ۸۰ نفر شهردار مدرسه داریم گفت:  بیشترین همکاری و مشارکت در آموزش و پرورش از سوی شهرداری تبریز صورت گرفته است که در این ارتباط از شهرداری و شورای شهر تشکر می کنم.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: در حوزه حقوق شهروندی از ظرفیت مدارس با ابتکار شهردار تبری برای پرداختن به موضوع شهروند مسئول تفاهم نامه ای صورت گرفته است. همچنین در بحث محیط زیست، ترافیک و فرهنگ شهر نشینی و فضای سبز و نظافت شهر هم آموزش و پرورش ظرفیت بسیار مناسب برای گسترش فرهنگ شهروندی است.

وی افزود: وجود ۲۷۰ هزار دانش آموز در دو هزار مدرسه سطح شهر تبریز بسیار ظرفیت مناسبی برای پرداختن به حوزه های مختلف شهری است که از سال گذشته شورای شهر و شهرداری تبریز گام اساسی را برای استفاده از این ظرفیت بزرگ برداشته است و این کار می تواند الگوی مناسبی برای انجام دیگر کارها باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در پایان سخنانش با تاکید بر اینکه آماده همکاری همه جانبه با شورا و شهرداری تبریز هستیم افزود: آموزش و پرورش با تمام ظرفیت و تمام امکانات آماده اجرای طرح های مشترک بین شهرداری و آموزش و پرورش در حوزه محیط زیست، فضای سبز، پاکیزگی و مهارت های اجتماعی است که مطمئنیم این همکاری به رفع گره های کور کمک خواهد کرد.

print