مهر تبریز-بهینه سازی و تغییر الگوی مصرف در بخش آب شرب همواره مورد تاکید بوده است واین شرکت خود را ملزم به اتخاذ تمهیدات و برنامه ریزی برای استفاده درست آب شرب توسط مشترکین کرده است  .
به گزارش مهر تبریز،مهندس ایمانلو مدیرعامل شرکت در آستانه هفته صرفه جویی در مصرف آب به منظور تبیین اهمیت جایگاه آب در زندگی روزمره شهروندان و نهادینه کردن فرهنگ مصرف بهینه آب و صرفه جویی در مصرف آب طی گفتگویی با تاکید بر تداوم وضعیت کمی وکیفی آب آشامیدنی استان گفت : برای جلوگیری از کاهش وضعیت کمی و کیفی آب استان در سالهای آتی بایستی برنامه ریزی های لازم انجام گیرد و راهکارهای لازم پیش بینی و پیگیری گردد .
مهندس ایمانلو مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب آذربایجان شرقی با بیان این مطلب گفت : بهینه سازی و تغییر الگوی مصرف در بخش آب شرب استان همواره مورد تاکید بوده است واین شرکت خود را ملزم به اتخاذ تمهیدات و برنامه ریزی برای استفاده درست آب شرب توسط مشترکین کرده است  .
مهندس ایمانلو همچنین بر ضرورت انتقال آب از منابع و پتانسیل های موجود استان به مناطق دارای کمبود آب از جمله تبریز تاکید نمودند .
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب در استان در ادامه با اشاره به نیاز آبی شهر تبریز گفت : با توجه به گسترش بی رویه شهر تبریز و بوجود آمدن شهرکهای متعدد در اطراف شهر تبریز ما به آب بیشتری نیاز داریم به همین خاطر به دنبال منابع جدید هستیم و برای آب شرب کلانشهر تبریز و سایر شهرهای استان که با کمبود آب مواجه هستند آبرسانی کنیم .
وی اضافه کرد : صرفه جویی آب بایستی در صنایع اجرایی شود و همچنین بهینه کردن تاسیسات قدیمی و بهره برداری مجدد از آنها از دیگر راهکارهای افزایش میزان آب شرب مصرفی شهروندان می باشد .
مدیر عامل شرکت درادامه به هفته صرفه جویی در مصرف آب اشاره کرد و افزود : هفته صرفه جویی
در مصرف آب همه ساله از یکم لغایت هفتم تیرماه در سراسر کشور بعنوان هفته صرفه جویی در مصرف آب نامگذاری شده و شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی نیز همگام با سایر استانها اقدامات اساسی در جهت فرهنگ سازی مصرف بهینه شهروندان انجام می دهد .
مهندس ایمانلو مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی با اشاره به فرهنگ سازی در خصوص مصرف بهینه آب دربین مردم و مشترکین عزیز گفت : شرکت آب و فاضلاب استان نه تنها در طول سال با رویکرد ترویجی و اطلاع رسانی ویژه در خصوص مقوله آب که به عنوان ارزشمندترین نعمت الهی و مهمترین عامل تداوم حیات موجودات می باشد اقدامات اساسی انجام داده است بلکه در طول هفته صرفه جویی نیز با هماهنگی صدا و سیما نسبت به پخش تیزرها و مصاحبه ها و میزگردهای رادیو و تلویزیونی ، چاپ و توزیع بروشورهای صرفه جویی در بین مشترکین بمنظور ترویج فرهنگ صرفه جویی در جامعه اقدامات خوبی انجام می دهد.
وی ادامه داد : این شرکت در طول هفته صرفه جویی در مصرف آب و متناسب با روزهای هفته اقداماتی از جمله هماهنگی با ائمه جمعه برای پرداختن به موضوع آب در نماز جمعه ، توزیع اقلام فرهنگی و بسته های آموزشی،  هماهنگی و برگزاری برنامه های بازدید از تاسیسات شرکت، معرفی و تقدیر از مشترکان خوش حساب و مشترکان کم مصرف ، نصب تجهیزات کاهنده مصرف آب در اماکن عمومی انجام خواهیم داد .
مدیر عامل شرکت همچنین توصیه کرد : شهروندان عزیز نیز با استفاده از شیر آلات کاهنده و همچنین با استفاده از لباسشوئی و ظرفشوئی های استاندارد و کم مصرف نسبت به صرفه جوئی در مصرف این مایه حیاتی کوشا باشند .
مهندس ایمانلو درادامه به صرفه جویی در مصرف آب و رعایت الگوی مصرف را مورد تاکید قرار داد و از شهروندان در خواست نمود توصیه های شرکت آب و فاضلاب استان را جدی بگیرند تا در خصوص آب مصرفی دچار مشکل نشوند .
مدیرعامل شرکت ضمن درخواست مجدد از همشهریان عزیز درخصوص عدم اسراف آب شرب بهداشتی و صرفه جویی درخصوص این مایه حیات گفت : آب ارزشمندترین عطیه الهی و مهمترین عامل تداوم حیات موجودات زنده و رکن اصلی توسعه پایدار است .فقدان یا کمبود این مایع حیات بخش موجب اختلال در زندگی شهروندان و بروز نابسامانی های فراوان میگردد.در این راستا و در جهت جلوگیری از اسراف و هدرروی آب الگوهای توصیه شده برای مصارف سرانه خانگی برای هر نفر۱۵۰ لیتر در شبانه روز تعیین شده است که امیدواریم شهروندان محترم با رعایت آنها و دقت در نحوه مصرف آب از اتلاف بیشتر مایه حیات جلوگیری نمایند و اگر مصرف آب خانواده ها به حد استاندارد مصرف برسد تامین آب برای کلانشهر تبریز سهل  و آسانتر خواهد بود.
وی در پایان ضمن دعوت مجدد از شهروندان جهت رعایت الگوی مصرف وپرهیز از اسراف و زیاده روی در مصرف آب شرب اسامی روزهای هفته صرفه جویی را بشرح ذیل بیان نمودند .
عناوین روزهای هفته صرفه جویی در مصرف آب ( ۷-۱ تیر ماه ۱۳۹۷ )
جمعه      ۱/۴/۹۷  آب ، آموزه های دینی و ملی وارتقای آگاهی های عمومی
شنبه     ۲/۴/۹۷    آب ، خانواده ( مدیریت تقاضا و مدیریت مصرف آب )
یکشنبه   ۳/۴/۹۷آب ، اقتصاد و توسعه پایدار
دوشنبه ۴/۴/۹۷آب ، محیط زیست و سلامت همگانی ( کمپین آب رفته برمی گردد )
سه شنبه ۵/۴/۹۷آب ، رسانه وافکار عمومی
چهارشنبه ۶/۴/۹۷  آب ، مشارکت مردمی ، سمن ها ، خیرین آب رسان
پنجشنبه   ۷/۴/۹۷آب ، قانون و حقوق شهروندی
print