مهرتبریز: در سومین ماه سال ۱۳۹۷ دلیر مردان و سخت کوشان مجتمع مس سونگون با تلاش روزافزون خود، به ثبت رکوردی جدید در تمامی زمینه ها (تناژ خوراک، تناژ کنسانتره و مس محتوی) دست یافتند که به عنوان رکوردی تاریخی از سال ۱۳۸۴ تا کنون در فعالیت های این مجتمع ثبت گردید.

به گزارش مهرتبریز،مجتمع مس سونگون در خرداد ماه سال جاری با فرآوری ۱٫۳۹۳٫۰۶۶ تن سنگ معدن، به تولید ۳۰۴۲۳ تن کنسانتره مس با ۷۷۰۱ تن مس محتوی ( ۱۳ درصد بالاتر از برنامه پیش بینی شده) دست یافت که این رکورد نسبت به رکورد قبلی یعنی اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ رشد ۶ درصدی نشان داده و در نوع خود بی نظیر است. همچنین در کارخانه مولیبدن نیز با ثبت تولید بیش از ۲۵۱ تن کنسانتره مولیبدن، شاهد ۹۰ درصد رشد نسبت به برنامه پیش بینی و ۱۱ درصد رشد نسبت به رکورد قبلی یعنی مهر ماه ۹۶ بوده ایم.

به همین منظور مهندس شریفی مدیر مجتمع مس آذربایجان با صدور پیام تبریکی از تمامی همکاران مجتمع مس سونگون تقدیر و تشکر نموده است که متن پیام به شرح زیر می باشد :

باسمه تعالی

خداوند متعال را شاکریم که با عنایات او و تلاش روز افزون تمامی همکاران گرامی ام در مجتمع مس سونگون، شاهد ثبت برگ های زرین، یکی پس از دیگری در تاریخ صنعت و معدن منطقه هستیم. خبر مسرت بخش دستیابی به رشد تولید ۱۳ درصدی نسبت به برنامه پیش بینی تولید و رشد ۶ درصدی نسبت به رکورد قبلی (اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶) نیز یکی از این اوراق زرین در تاریخ معدنکاری این مجتمع می باشد که بعد از سال ۱۳۸۴ توانسته ایم برای اولین بار در تمامی زمینه ها (تناژ خوراک، تناژ کنسانتره مس، مس محتوی و تناژ کنسانتره مولیبدن) به این موفقیت بزرگ دست یابیم. حلاوت و شرینی این رکورد صد چندان می شود وقتی این رکورد با کاهش در مصارف حامل های انرژی آب و برق (آب خام ۲۳ درصد و برق ۱۶ درصد) و توقف کمتر از ۲ درصدی کارخانه تغلیظ (درصد دسترسی) به دست آمده است که در نوع خود کم نظیر است.

بر این باوریم که موفقیت یک نقطه نیست بلکه جریانی است پیوسته، و یقیناً این موفقیت نقطه پرتاب و عطفی خواهد بود برای دستیابی به موفقیت های بزرگ.

بنده نیز ضمن تشکر از تک تک همکاران گرامی ام، دستیابی به این رکورد را بحضورشان تبریک عرض می نماییم. همچنین لازم می دانم  از جناب آقای مهندس بنی اسدی راد مدیر عامل محترم شرکت ملی صنایع مس ایران و مسئولین محترم منطقه نیز، بخاطر مساعدتهای بی دریغشان صمیمانه سپاسگزاری نمایم. امیدوارم با استعانت از خداوند متعال و استفاده از دو بال دانش و همدلی، در فتح قله های موفقیت توفیقات روزافزون داشته باشیم.

                                                                                          رضا شریفی                       مدیر مجتمع مس آذربایجان

print