مهر تبریز- معاون قضایی رییس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان بر استفاده بهینه از ظرفیت نهادهای مذهبی در پیشگیری از وقوع جرم تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، بابک محبوب علیلو در جلسه «توانمندسازی و بهره مندی از ظرفیت های مختلف نهادهای مذهبی» بر استفاده بهینه از ظرفیت انجمن ها و تشکل های مردمی در راستای پیشگیری از وقوع جرایم و کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی تأکید کرد و کوتاهی در عمل به دستورات شرع انور اسلام و وجود مشکلات اقتصادی را از جمله علل بروز آسیب های اجتماعی دانست.

وی با اشاره به اینکه تضعیف سه رکن «خانواده»، «نظام آموزشی» و «الگوهای جامعه» در یک تمدّن موجب تضعیف آن تمدّن می شود گفت: دشمن درصدد ضربه زدن به خانواده ها، آموزش و پرورش و الگوهای جامعه ماست و اگر نهادهای متولّی امور مذهبی در کشور اقدام فرهنگی و تبلیغی برای خنثی کردن نقشه آنها نکنند، در پیشگیری از ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی با مشکل مواجه خواهیم شد.

محبوب علیلو افزود: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه و به تبع آن این استان برای امکان استفاده از ظرفیت های مردمی اقشار مختلف جامعه، اقدام به راه اندازی سامانه متمرکزی با عنوان سامانه «سجام» کرده است، افراد علاقمند به مشارکت در پیشگیری از آسیب های اجتماعی و جرایم می توانند با مراجعه به سامانه مذکور به نشانی اینترنتی www.sajam.adliran.ir ثبت نام و به این طریق اعلام آمادگی کنند. ایازی خبرنگار آریا

print