مهر تبریز-رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی از حضور ۱۹ هزار و ۲۷۴ نفری داوطلبان استان در پنجمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور خبر داد.
به گزارش مهر تبریز، داود بهبودی صبح روز جمعه در حاشیه بازدید از یکی از حوزه‌های برگزار کننده آزمون استخدامی استان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: امروز ۱۵ تیرماه سال ۹۷ پنجمین آزمون استخدامی دولت در ۲۰ حوزه امتحانی استان همزمان با کل کشور برگزار می‌شود.
وی افزود: در آذربایجان‌شرقی، حدود ۱۹ هزار و ۲۷۴ نفر در این آزمون شرکت کرده‌اند که میزان استخدام حاصل از آن ۵۴۴ نفر خواهد بود که از این تعداد بیش از ۵۰۰ نفر در آموزش و پرورش و بقیه در ادارات راه و شهرسازی، محیط زیست و اوقاف جذب می‌شوند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی ابراز داشت: تعداد ۲۵۰ نفر از پذیرفته‌شدگان را آقایان و ۲۴۴ نفر را نیز خانم‌ها تشکیل می‌دهند.
بهبودی یادآور شد: طبق ضوابط و مقررات استخدامی کشور، ایثارگران از سهمیه ۳۰ درصدی و معلولان نیز از سهمیه ۳ درصدی برای استخدام برخوردار هستند؛ در مجموع ۳۳ درصد پذیرفته‌شدگان به سهمیه خاص و مابقی به داوطلبان عمومی و آزاد اختصاص خواهد یافت.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: نتایج این آزمون نیمه دوم امسال توسط سازمان سنجش اعلام و پس از آن بقیه تشریفات استخدام پذیرفته‌شدگان انجام خواهد شد.

print