مهرتبریز: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت :توجه به بخش معادن می تواند کشور ما را از وابستگی به نفت کاهش داده و جایگزین مناسبی برای نفت باشد .

به گزارش خبرنگار مهر تبریز از ورزقان ،حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمدعلی آل هاشم تصریح کرد: از آنجایی که بخش صنعت و معدن نقش مهمی در توسعه و اقتصاد کشورها دارد معدن مس سونگون ورزقان هم به عنوان دومین معدن بزرگ مس کشور می تواند نقش مهمی را در تولید و اشتغال ایفا کند .
حجت الاسلام  آل هاشم که در همایش ائمه جمعه استان در شهرستان ورزقان صحبت می کرد ؛ هدف از برگزاری این همایش در مجتمع مس سونگون ورزقان را گرامیداشت هفته صنعت و معدن‌ اعلام کرد و گفت: باتوجه به مشکلات اقتصادی حاکم در جامعه و فشارهایی که از ناحیه اقتصادی به کشور وارد می‌شود برگزاری این همایش در این مجتمع مس سونگون ، نشان از توجه بالا به اهمیت تولید و صنعت می باشد.

وی با اشاره به سفر قبلی خود به این مجتمع متذکر شد: مسئولین سابق مس سونگون ورزقان متاسفانه به بهانه آلودگی زیست محیطی و آلایندگی از اجرای طرح‌های توسعه جلوگیری کردند که بنده آن زمان هم متذکرشدم که با توجه به پیشرفت فنون علمی و استفاده از متدها و روش های جدیدمی توان نسبت به کاهش آلایندگی و اجرای پروژه های ضروری اقدام کرد که خوشبختانه با پیگیری‌های دکتررضا علیزاده نماینده مردم شریف شهرستان ورزقان و خاروانا و همچنین و سایر مسئولین این مهم به بار نشست و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

نماینده ولی فقیه خاطر نشان شد : باراه اندازی کارخانه ذوب و دیگر طرح‌های جانبی معدن مس سونگون ورزقان در آینده ای نچندان دور فرصت‌های شغلی بسیاری در شهرستان رقم خواهد زد و مردم منطقه و استان از برکت وجود این معدن بهره‌ خواهند جست .
نماینده ولی فقیه در ذربایجانشرقی ضمن ،تبریک به مدیرجدید مجتمع مس آذربایجان ( مهندس رضا شریفی ) بر اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال هر چه بیشتر در این مجتمع تاکید نمود .
دکتر آل هاشم تصریح کرد ؛ بنده به معاون اول رئیس جمهور نیز یاد آور شدم نباید محصولات این مجتمع به صورت خام به فروش برسد و تا حدامکان باید موضوع ذوب مس در منطقه صورت گیرد .
وی با ابراز خوشنودی از فرایند فعلی عنوان کرد؛خوشبختانه با پی گیرهای مثمرثمر و طاقت فرسای نماینده شهرستان ورزقان و با همراهی مسولان، این مهم به ثمر نشست که جا دارد نتیجه این پیگیرهای مثبت را تبریک بگویم .

print