آرمان تبریز-معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌ شرقی گفت: شهر تبریز با توجه به سابقه داشتن دانشگاه در ۷۰۰ سال گذشته، باید مرکز برگزاری همایش‌های علمی و آکادمیک باشد.

به گزارش خبرنگار ما؛رحیم شهرتی‌فر در سمینار دندانپزشکی ترمیمی تبریز ۲۰۱۸ با اشاره به پیشینه تبریز در عرصه‌های مختلف اظهار داشت: تبریز نه‌تنها مرکز استان آذربایجان‌شرقی بلکه به‌عنوان مرکزیت شمال‌غرب کشور و شهر دانشگاهی ایران شناخته می‌شود.

وی بابیان اینکه تبریز به شهر اولین‌ها شهرت داشته است، افزود: تبریز در عرصه‌ها و موضوعات مختلف ازجمله مسائل علمی و فرهنگی همچون دانشگاه، بیمارستان و چاپخانه اولین بوده است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌ شرقی با اشاره به وجود منطقه ربع رشیدی در تبریز، اضافه کرد: ربع رشیدی با ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود ۷۰۰ سال پیش باسابقه‌ترین و پرآوازه‌ترین مرکز علمی و آموزشی جهان اسلام بوده که به چندین زبان زنده دنیا در آن تدریس می‌شد که امروز آثار آن همچنان در تبریز باقی‌مانده است.

شهرتی‌فر در ادامه با اشاره به انتخاب تبریز به‌عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلامی در سال ۲۰۱۸، بیان کرد: یکی از روش‌های توسعه اقتصادی در عصر حاضر صنعت گردشگری بوده و یکی از حوزه‌های جذب گردشگری به‌عنوان گردشگری سلامت مطرح است.

وی ادامه داد: با توجه به حضور اتباع کشورهای دیگر حتی کشورهای توسعه یافته در استان برای دریافت خدمات پزشکی، اطباء و جامعه دندانپزشکان می‌توانند نقش بسیار مفیدی را برای جذب گردشگر ایفا کنند.