مهر تبریز-رئیس شورای شهر تبریز گفت: خبر درگذشت پاکبان خدوم شهرداری منطقه ۷ که در حین انجام وظیفه، بر اثر حادثه ای ناگوار به دیار باقی شتافت، باعث تأثر و تالم شد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز ،شکور اکبرنژاد صبح امروز در صحن علنی شورای شهر تبریز با اشاره به خبر درگذشت پاکبان خدوم شهرداری منطقه ۷ که در حین انجام وظیفه، بر اثر حادثه ای ناگوار به دیار باقی شتافت، اظهار کرد: این حادثه باعث تأثر و تالم شد که این اتفاق ناگوار را به نمایندگی از اعضای شورای شهر و شهرداری تبریز از صمیم قلب خدمت خانواده آن مرحوم و کلیه پرسنل شهرداری تبریز تسلیت عرض می کنیم.

وی همچنین شهادت ۱۱ تن از مرزبان سپاه پاسداران در مرزهای جمهوری اسلامی تبریک و تسلیت عرض کرد.

در ادامه این جلسه لایحه کمک ۵۰ میلیونی به یک پاکبان محکوم به پرداخت دیه مطرح و تصویب شد.

این لایحه که به پیشنهاد اعضای شورای شهر تدوین شده بود، مربوط به اهدای کمک به یک پاکبان بود که در سانحه رانندگی محکوم به پرداخت دیه شده بود مطرح شد.

همچنین لایحه شهرداری تبریز مبنی بر تایید اعضای هیئت مدیره پیشنهادی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز مطرح و پس از بررسی تا پایان سال تایید شد.

بر اساس پیشنهاد شهردار تبریز، شهردار تبریز به عنوان رئیس هیئت مدیره، رسول موسایی، محمدرضا روشنی، میرعلی ثابتی و علی کاشتکار نیز به عنوان اعضای هیئت مدیره برای تایید به شورای شهر پیشنهاد داده شده بودند.

در ادامه این جلسه، نامه فرمانداری در خصوص مصوبات قبلی شورای شهر قرائت شد که بر این اساس اعضای شورا بر مصوبات قبلی خود اصرار کردند.

بر این اساس فرمانداری در خصوص مصوبات مربوط به ماده ۱۶ و ۱۷ آورده است: شورای شهر بعد از این باید ضمن تصویب آیین نامه اجرایی ماده ۱۶ و ۱۷ بر اساس آن اقدام کند.

همچنین فرمانداری در خصوص نرخ کرایه مصوب تاکسی درون شهری آورده است: به دلیل برخی افزایش های ۱۰۰ درصدی این لایحه ها را به شورای حل اختلاف ارجا خواهد داد. فرمانداری در خصوص مصوبه شورای شهر در مورد مشارکت در پروژه مسجد حاج آخوند، خواستار توضیح شهرداری در مورد نحوه مشارکت در این پروژه شده بود. اعضای شورای شهر دلیل این مشارکت را عمومی شدن کتابخانه و سرویس های بهداشتی عنوان کردند.

فرمانداری درباره ابهامات واگذاری زمین به سازمان تامین اجتماعی برای ساخت بیمارستان در منطقه خاوران با ارائه توضیح بر مصوبه قبلی خود اصار کردند. بر این اساس مققر شد استانداری ظرف مدت ۲ سال از واگذاری زمین، زمین معوض را در منطقه خاوران، فتح آباد، و یا شهرک طلائیه را به شهرداری واگذار کند.

همچنین در ادامه این جلسه، لایحه شهرداری تبریز در خصوص کمک مالی به مبلغ ۶۰ میلیون تومان جهت انجام عملیات عمرانی مربوط به تعمیر و سازماندهی میدان و نصب نمای یادمان شهدای تبریز در یکی از میدان های شهر سوسنگرد تصویب شد.

لایحه شهرداری مبنی بر انجام معامله خریداری ۳۰ قطعه از آثار خطی و خوشنویسی به جا مانده از مرحوم استاد ابراهیم بخت شکوهی پدر خوشنویسی آذربایجان تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان (برگشتی از کمسیون فرهنگی) نیز مورد تصویب اعضای شورای شهر تبریز رسید.

print