مهر تبریر-معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر نظارت دقیق بر عملکرد تمام افراد مسئول در نهادها و سازمان‌های دولتی گفت: خلأهای قانونی که تخلف اداری را ممکن می‌کند باید احصا و نسبت به رفع آن‌ها اقدام شود.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز ،علی جهانگیری در جلسه کارگروه تخصصی امور اقتصادی استان، اظهار کرد: اغلب کارمندان و مدیران دولتی ما سال‌ها با تمام سختی‌ها با آبرو در دستگاه‌های دولتی کار می‌کنند و متأسفانه با تخلف مدیر یا کارمندی کل سیستم زیر سؤال می‌رود و نباید مشکل یک فرد را به‌کل سیستم تسری داد.

وی، با اشاره به شرایط سخت اقتصادی حاکم بر کشور خاطرنشان کرد: در این شرایط خاص با روش‌های گذشته نخواهیم توانست از پس مشکلات برآیم ازاین‌رو انتظار داریم سازمان‌های نظارتی با انعطاف معقول همراه مدیران و تولیدکنندگان ما باشند.

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، افزود: امروز امریکا به‌عنوان ابرقدرت اقتصادی دنیا رود در روی ما ایستاده است و ما در شرایط خاصی قرار داریم و برای گذر از این شرایط باید باقدرت و با تمام توان در برابر زیاده‌خواهی‌ها بایستیم  و حتی تصمیماتی بگیریم که دارای ریسک بالایی است تا بتوانیم همچون گذشته از این مرحله نیز بااقتدار عبور کنیم.

وی حمایت از سرمایه‌گذار را وظیفه تمام مدیران اقتصادی استان دانست و گفت: توجه به اهلیت سرمایه‌گذاران یکی از اصلی‌ترین مؤلفه‌هایی است که در بحث سرمایه‌گذاری به جد پیگیر هستیم و باید افراد سالم وکاربلد در این عرصه ورود پیدا کنند.

وی ترویج فرهنگ پاک دستی در بحث تولید را ضروری دانست و گفت: امروز برای فرهنگ‌سازی در عرصه اقتصادی باید کارآفرینان پاک دست را به جامعه بشناسانیم.

print