مهر تبریز-رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: آمار و اطلاعات صحیح کارشناسان مبنای تصمیمات مهم مدیریتی در بخش کشاورزی است لذا باید با جدیت و همیت شغلی، آمار و ارقام تهیه شوند.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز،مهندس اکبر فتحی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان بستان آباد با تبریک ولادت باسعادت امام رضا (ع) و ابراز امیدواری نسبت به حل مشکلات اقتصادی با عنایات پروردگار و همدلی و همراهی کشاورزان و مسئولین، ضمن بیان این مطلب افزود: بسیاری از مسائل و کاستی های موجود را می توان با همفکری و هم افزایی ادارات تابعه به حداقل رساند، خیلی از معضلات شهرستانی با پیشنهادات و همکاری های سازنده قابل حل است.

وی با بیان اینکه توسعه واحدهای گلخانه ای برای اصلاح الگوی کشت ضرورت دارد گفت: صدور مجوز و پروانه به واحدهای تولیدی گلخانه باید در حداقل زمان صورت گیرد .

مهندس فتحی با اشاره به این که اصلاح الگوی کشت، کاهش مصرف آب و افزایش محصول را در بر دارد گفت: با در نظر گرفتن وضعیت موجود آبهای جاری و زیرزمینی لزوم توسعه کشت های متراکم بالاخص کشت گلخانه ای الزام آور است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان ادامه داد: مدیران محترم شهرستانها ارزیابی درست و قطعی از روند تولید محصولات کشاورزی شهرستان خود ارائه دهند تا واحدهای ذیربط سازمانی نسبت به تعیین راهبرد و خط مشی تولید و تنظیم بازار محصولات کشاورزی برنامه ریزی لازم را به عمل آورند

وی گفت: امور اراضی شهرستانها ضمن رعایت قوانین حفظ کاربری اراضی، توسعه صنایع تبدیلی و گلخانه ها و واحدهای تولید دام و طیور را تسهیل نماید.

مهندس فتحی تاکید کرد: برای نجات کشور از وضعیت و بحران موجود همه ما باید با روحیه و انرژی و کار مضاعف تلاش کنیم و در خدمت مردم باشیم، بایستی در ارتقاء کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی بیش از پیش همت کنیم.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تصریح نمود: برای جبران کمبود و تامین نهاده های دامی مورد نیاز، تشکلهای دام و طیور ورود کنند و اعتبارات و نقدینگی تولیدکنندگان را بسیج نمایند و ما از اقدام بخش خصوصی به ویژه در تامین نهاده های دام و طیور استقبال می کنیم.

مهندس فتحی ادامه داد: طرح پهنه بندی توسط همکاران در پهنه های روستائی با قوت و امکانات و تجهیزات بیشتری ادامه خواهد یافت.

وی گفت: مدیریت امور اراضی می بایست با جدیت تمام نسبت به نظارت در پایش مجوزهای صادره در خصوص تبصره ۴ و املاک واگذاری اقدام و در صورت عدم اجرای تعهدات نسبت به عودت اراضی واگذاری و برخورد قانونی اقدام نماید.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد: برای جذب حداکثری اعتبارات مصوب در بخش کشاورزی ضروری است، در هر شهرستان یک نفر کارشناس از ابتدا تا جذب اعتبار نسبت به پیگیری پرونده ها اقدام نماید.

print