مهر تبریز–رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: دستگاه کشاورزی برای کاهش اثرات تحریم برنامه ریزی دارد لذا با تمام امکانات فنی و مهندسی و اعتباری در کنار بهره برداران هستیم.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، مهندس اکبر فتحی در جلسه شورای معاونین و مدیران مستقل سازمان که در اتاق جلسه سازمان برگزار شد، ضمن بیان این مطلب افزود: بایستی با برنامه ریزی در راستای افزایش بهره وری و کاهش قیمت تمام شده و افزایش ارزش افزوده رضایت تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را تامین نمائیم.

وی گفت: برای تامین نهاده های کشاورزی به حد کافی اعتبار نقدینگی توسط دولت محترم جهت تعاونی ها و اتحادیه مربوط تامین گردیده است و هیئت مدیره و مدیران عامل تشکلها بایستی همت کنند و در تهیه اقلام مورد نیاز واحدهای تولیدی بصورت جدی وارد عمل شوند بخش دولتی نیز در کنار مردم است.

مهندس فتحی ادامه داد: باید عرضه مستقیم محصولات کشاورزی با همکاری شهرداری ها و دستگاه های ذیربط در استان برنامه ریزی گردند و تشکلها و تعاون روستایی در این امر پیش قدم شوند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با اشاره به تاکید وزیر محترم جهادکشاورزی مبنی بر حل مشکلات مردم و عنوان اینکه ما مسئول نه گفتن نیستیم باید برای حل مشکلات مردم راهکار ارائه دهیم گفت: برای کشت پائیزه گندم و کلزا از هم اکنون برنامه ریزیهای لازم انجام  و برای تامین بذر و کود مورد نیاز کشاورزان اقدامات لازم به موقع انجام گیرد.

وی گفت: هدف از واگذاری امورات دولتی به بخش خصوصی تسهیل در روند امورات و کاهش فرآیند انجام کار می باشد که بایستی نظارت جدی در این خصوص به عمل آید.

مهندس فتحی با تاکید بر برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در راستای تنظیم بازار، تصریح نمود: برگزاری نمایشگاه توانمندیهای بخش کشاورزی در کنار نمایشگاه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی از اهمیت خاصی برخوردار است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان ادامه داد: تمام مدیران سازمانی موظف هستند مسائل و مشکلات مطروحه توسط مدیریت های جهادکشاورزی  شهرستان را بررسی و راهکار اجرایی در جهت حل مشکل ارائه دهند.

مهندس فتحی افزود: میز خدمت در سازمان جهادکشاورزی استان دایر شده است و هدف اینکار تسریع و تسهیل در امورات مراجعین محترم است و  معاونین و مدیران بایستی به نحوی برنامه ریزی نمایند تا در طول هفته در میز خدمت حضور یابند.

وی عنوان نمود: اعتبار لازم جهت امهال تسهیلات بانکی روستائیان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه از طرف دولت محترم اختصاص یافته است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گفت: لازم است با تلاش و جدیت بیشتر مسائل را روزانه رصد و پایش نمائیم و در این خصوص از دستگاههای نظارتی و حاکمیتی انتظار داریم بالاخص در تنظیم بازار محصولات کشاورزی، دستگاه کشاورزی را یاری رسانند و با سودجویان و خاطیان برخورد قانونی انجام شود.

مهندس فتحی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به در پیش بودن هفته دولت و مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، به لزوم انجام برنامه ریزی های لازم جهت برگزاری باشکوه مراسم مذکور و تبیین دستاوردها و عملکرد سازمان در این خصوص پرداخت.

شایان ذکر است در حاشیه این جلسه مهندس حسن ایمانی به عنوان سرپرست جدید مدیریت بازرسی ، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان انتخاب و از زحمات مهندس برنو در طول مسئولیتشان در این مدیریت تقدیر و تشکر به عمل آمد.