مهر تبریز-استاندار آذربایجان شرقی بر تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای سازمان مدیریت جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی تأکید کرد و گفت: بازنگری و سامان‌دهی روند تعیین تکلیف این کالاها ضروری است.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز،دکتر مجید خدابخش در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی،‌هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، با اشاره به اینکه کالاهایی وجود دارد که از ۱۳ سال پیش به‌عنوان کالای قاچاق یا متروکه در انبارهای سازمان اموال تملیکی نگهداری می‌شود، افزود: طولانی بودن روند تعیین تکلیف کالاهای قاچاق و متروکه یک اشکال اساسی است که باید به مراجع تصمیم‌گیر اعلام شود.

وی افزود: باید سازوکاری تعریف شود که تکلیف این کالاها در سریع‌ترین زمان مشخص شود تا هزینه اضافی از بابت نگهداری این کالاها بر دولت تحمیل نشود.

خدابخش در این راستا تأکید کرد که کالاهای فاسدشدنی قاچاق بدون اینکه به انبارهای سازمان اموال تملیکی منتقل شود، بلافاصله توسط سازمان‌های کاشف منهدم شوند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین اتصال سامانه‌های کنترل کالای همراه مسافر را یکی از راه‌های رصد کالا و پیشگیری از قاچاق عنوان کرد و با تأکید بر تسریع در تحقق این امر، از سازمان منطقه آزاد ارس خواست نسبت به اتصال سامانه کالای همراه مسافر به سامانه گمرک اقدام کند.

print