مهر تبریز-شهردار تبریز از افتتاح پل طبیعت “یاشیل کؤرپو” در هفته دولت خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، مهندس ایرج شهین باهر صبح امروز در حاشیه بازدید از پل طبیعت “یاشیل کؤرپو” با بیان اینکه این پل در هفته دولت به صورت رسمی افتتاح می شود، اظهار کرد: پروژه اتصال دو پارک بهاران و عباس میرزا به طول ۱۰۵ متر و با دهنه ۷۵ متر، بزرگ ترین دهانه فلزی در تبریز بوده و در نوع خود، در منطقه شمال غرب کشور پروژه بی نظیری است؛ البته اجازه رفت و آمد در این پل به شهروندان داده شده بود که هفته دولت این پروژه به صورت رسمی افتتاح می شود.

وی افزود: این پل، بافت شهری را به آن سوی اتوبان شهید کسایی وصل خواهد کرد که بر این اساس می توان از ظرفیت پارک ۵۰۰ هکتاری عباس میرزا استفاده کرد و همچنین می توان با استفاده از پتانسیل موجود در پارک عباس میرزا، تراکم و ترافیک موجود در پارک بزرگ ائل گلی را کاهش دهیم.

شهردار تبریز در ادامه با بیان اینکه پل “یاشیل کؤرپو” با اعتباری افزون بر سه میلیارد تومان آماده بهره برداری است، اظهار کرد: مراحل پایانی عملیات نورپردازی این پل در حال سپری شدن است که پس از اتمام این عملیات، این پل در هفته دولت به صورت رسمی افتتاح می شود.

وی با اشاره به پارک بزرگ عباس میرزا اذعان کرد: مطالعات مهمی در حوزه های مختلف جهت سرمایه گذاری در پارک عباس میرزا، صورت گرفته که قسمت های مختلفی از جمله لوناپارک، لوناپارک زمستانی، هتل و اماکن تفریحی دیگر در نظر گرفته شده که سرمایه گذاران می توانند از ظرفیت و پتانسیل موجود در این پارک استفاده کنند.

گفتنی است، پل “یاشیل کؤرپو”، پارک بهاران در ضلع شمالی اتوبان شهید کسایی را به پارک بزرگ عباس میرزا در ضلع جنوبی این اتوبان متصل می کند و شهروندان و گردشگران می توانند بدون استفاده از وسیله نقلیه، از فضای این دو پارک بهره ببرند.

print