مهر تبریز-معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر ضرورت احصاء نیازهای ویژه پژوهشی در سطح استان گفت: طرح های پژوهشی دستگاه‌های اجرایی باید متمرکز بر حل مسئله باشد.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز،علی جهانگیری در جلسه کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری با اشاره به تدوین اولویت‌های پژوهشی دستگاه‌های اجرایی بر اساس نیازها و توانمندی‌های استان خاطرنشان کرد: ما به دنبال پژوهش‌های کتابخانه‌ای نیستیم از این‌رو باید با تمرکز بر پژوهش‌های میدانی در جهت کاربردی بودن این پژوهش‌ها قدم برداریم.

وی پرداختن به نیازهای واقعی روز جامعه در مسائل زیست‌محیطی، فرهنگی و اجتماعی را در قالب پژوهش‌های میدانی ضروری دانست و ادامه داد: یکی از اصلی‌ترین بحث‌هایی که دراین‌بین مدنظر قرارگرفته است بحث مخاطرات دریاچه ارومیه است.

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، توجه به کسب‌وکارهای فرهنگی و احصاء مسائل و مشکلات این بخش را نیز متذکر شد و افزود: نباید در بحث‌های پژوهش تنها در مباحث روتین متمرکز شویم بلکه فرهنگ نیز باید در موضوعات پژوهشی به‌صورت پررنگ دیده شود.

وی با انتقاد از توزیع جزیره‌ای امکانات در بحث‌های پژوهشی خاطرنشان کرد: توزیع جزیره‌ای امکانات یکی از اصلی‌ترین مشکلات بخش پژوهش است ازاین‌رو باید این مسیر با جهت‌دهی درست و منطقی هدایت شود تا از فعالیت‌های پراکنندِ و بدون بازدهی مطلوب پرهیز کنیم.

print