مهر تبریز-مراسم افتتاح ۱۳۱ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد آذربایجان شرقی به مناسبت هفته دولت با حضور حجت الاسلام محمد علی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و مجید خدابخش، استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد.

  به گزارش خبرنگار ما در تبریز، مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گفت: امسال ۷۴۷ واحد مسکونی برای مددجویان تحت حمایت خرید و یا ساخته می شود که از این تعداد ۱۳۱ واحد مسکن در هفته دولت افتتاح شد.

وی با اعلام اینکه سال گذشته ۷۰۴ واحد مسکونی با همکاری سپاه و خیران برای مددجویان فاقد مسکن ساخته شد، افزود: در سال گذشته به طور میانگین هر روز دو واحد مسکونی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد ساخته شد.

  کلامی ادامه داد: کمیته امداد یک اورژانس اجتماعی است و مددجویان را با اشتغال زایی، آموزش و مشاوره در مسیر فعالیت های اجتماعی قرار می دهد.

وی با اشاره به اینکه ارتقای شاخص های فرهنگی، مهمترین برنامه کمیته امداد برای جلوگیری از ارثی شدن فقر است، عنوان کرد: راه برون رفت از فقر حمایت محض نیست بلکه ارتقای شاخص های آموزش و توانمندسازی نیازمندان است.

 حجت الاسلام محمد علی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با بیان اینکه کمیته امداد یادگار ارزشمند امام خمینی(ره) است، گفت: کمیته امداد در طول عمر چهل سالگی انقلاب اسلامی خدمات بسیاری به نیازمندان و محرومیت زدایی انجام داده و لازم است این خدمات به مردم گفته شود.

وی با قدردانی از کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در ساخت مسکن نیازمندان، افزود: این نهاد در روستاها و مناطق محروم استان به خصوص در ساخت مسکن خدمات بسیاری به محرومان انجام داده است که در نوع خود قابل تقدیر است.

مجید خدابخش، استاندار آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه کمیته امداد از شاهکارهای جمهوری اسلامی بعد از پیروزی انقلاب است، بیان کرد: مددجویان تحت حمایت کمیته امداد باید هر سال کاهش یابد چون رویکرد اصلی این نهاد خودکفایی و اشتغال مددجویان است.

وی افزود: زیربنایی ترین اقدام کمیته امداد توانمندسازی و اشتغال مددجویان است و این رویکرد ارزشمند باعث خودکفایی بسیاری از خانوارهای نیازمند شده است.

خدابخش با اشاره به کسب رتبه زیر هزار توسط هفت دانش آموز تحت حمایت کمیته امداد استان در کنکور سراسری، عنوان کرد: موفقیت این دانش آموزان مایه افتخار ماست و بی شک آینده کشور توسط این عزیزان اداره خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه افتخار می کنیم خدمت گذار مردم هستیم، گفت: باید قدر این مردم را بدانیم و با سلامت نفس و اخلاص در راه خدمت به مردم قدم برداریم.

شایسته ذکر است در این مراسم کلید دو واحد مسکونی آماده تحویل به صورت نمادین به خانوارهای تحت حمایت فاقد مسکن اهدا شد.

print