مهر تبریز-شهردار منطقه۹ از افتتاح وبهره برداری از پروژه های عمرانی این منطقه همزمان با هفته ی دولت خبر داد.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز، بهرام نسیانی با اعلام این مطلب افزود: چندین پروژه ی شاخص و بزرگ عمرانی در سطح استحفاظی شهرداری منطقه۹، همزمان با هفته ی دولت و در آستانه ی عید سعید غدیرخم، تقدیم شهروندان فهیم تبریزی خواهد شد.
وی اتمام این پروژه ها را گامی بلند در راستای آماده سازی زیر ساخت های این شهرک دانست و افزود: پروژه ی بلوار خاوران بطول ۹۳۰ متر و پروژه ی بلوار شیخ شهاب الدین اهری بطول۱۳۵۰ متر، با اعتباری بالغ بر ۵۰میلیارد ریال، در طی هفته ی دولت با حضور مدیران ارشد استانی و شهری به بهره برداری می رسد.
شهردار منطقه ۹تبریز خاطر نشان کرد: بلوار خاوران (از میدان شهدای غواص به سمت ورودی باسمنج) و بلوار شیخ شهاب الدین اهری (ازمیدان شهدای غواص تا سه راهی اهر)، از بزرگترین شریانهای اصلی دسترسی به شهرک خاوران خواهند بود و تسهیل و روانسازی ترافیک در این محدوده، بزرگترین دستاورد اجرای این پروژه ها می باشد که به دست تلاشگران خدوم شهرداری منطقه۹ حاصل گردیده است.
نسیانی ادامه داد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، طرح اتصال کریدور شمال به جنوب خاوران (اتصال آزاد راه پیامبر اعظم(ص)به میدان بسیج) در سه فاز عملیاتی خواهد شد که پروژه ی اجرای پل زیرگذرخلعت پوشان، بعنوان فاز دوم این طرح، در حاشیه ی این مراسم کلنگ زنی خواهد شد.
وی افزود: این پل، نقش اساسی را در تبادل و هدایت مسیر به شهرک خاوران، میدان بسیج و اتوبان پیامبر اعظم ایفا خواهد کرد.
گفتنی است این پروژه ها طی مراسمی که روز چهارشنبه ۷ شهریور با حضور شهردار تبریز و مسئولین استانی و شهری در پارک مسافر شهرک خاوران برگزار خواهد شد به بهره برداری خواهد رسید.

print