مهر تبریز-همزمان با هفته دولت و با گرامیداشت یاد و خاطره دولتمردان شهید رجایی و باهنر ، طی مراسمی با حضور رحمتی معاون عمرانی استاندار ، دکتر شهرتی فر معاون سیاسی و امنیتی استاندار ، امام جمعه ، فرماندار ، مدیر عامل آبفار ، بخشداران ، مدیران آبفار ، مسئولین استانی و شهرستانی و جمعی از اهالی منطقه ، ۲۰ پروژه آبرسانی روستایی در استان آذربایجان شرقی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز،، مهندس صمدنژاد رییس هییت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان شرقی در آیین افتتاح این پروژه ها گفت : این طرح ها شامل احداث مخزن ذخیره ، احداث خط انتقال ، احداث شبکه داخل روستا ، واگذاری انشعابات خانگی ، حصارکشی ، احداث منبع رزروار و ذخیره ، حفر چاه ، تجهیز چاه ، احداث موتورخانه ، احداث پست هوایی و نیرو رسانی ، نصب مخزن پلی اتیلن و تعویض شبکه می باشد که در شهرستان های مراغه ، بناب ، آذرشهر ، هوراند ، خداآفرین ، مرند ، سراب ، اهر ، کلیبر و شبستر به اجرا درآمده است.

وی خاطر نشان کرد : اعتبار هزینه شده برای این پروژه ها بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان می باشد که با افتتاح این پروژه ها ۲۵۰۰ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۸۰۰۰ نفر از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند شدند.

گفتنی است همزمان با هفته دولت تصفیه خانه ۱۰۰۰ متر مکعبی فاضلاب روستای خوشه شهرستان بناب با حضور فرماندار شهرستان کلنگ زنی به عمل آمد و عملیات اجرایی آن رسما شروع شد.

در آیین افتتاح این پروژه ها معاون سیاسی و امنیتی استاندار ضمن ابراز خشنودی ، پروژه های آبفار را بسیار مثبت ارزیابی کرد و یاد آور شد با توجه به ادامه خشکسالی های اخیر در کشور و علی الخصوص در استان ما ، از اهالی منطقه خواست به مدیریت مصرف بهینه آب و صرفه جویی در آن دقت لازم را به عمل آورند تا با مشکل کم آبی مواجه نشویم.

print