مهر تبریز -اعظم نعیمی؛مراسم افتتاحیه اولین مرکز آموزشی آشپزی صنعتی ایران با حضور یعقوب نماینده ، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی، حمید هاشم زاده مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری آذربایجان شرقی، دکترجعفری دبیر انجمن صنایع غذایی استان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی در این مراسم با تاکید به اینکه صنعت غذایی قدرتمندترین صنعت در بین سایر صنایعی که دراختیار بخش خصوصی است،افزود:صنعت غذایی کشور خصوصی ترین صنعت اقتصادی کشور است یعنی اگر ۸۰ درصد اقتصادمان در دست دولت باشد ۹۹ درصد صنعت غذایی در دست بخش خصوصی است.

یعقوب نماینده افزود: این صنعت به دو بخش تقسیم می شود که بخشی به اشپزی و بخشی به صنعت غذایی صنعتی مربوط می شود که شامل تمام کارخانجات و صنایعی که در بخش غذایی فعال هستند و در این مورد تولیدات دارند، می شود.

وی با بیان اینکه آموزش صنعتی آشپزی که با حمیت و غیرت بانوی آذربایجانی به صورت منسجم و برای اولین بار در کشور در تبریز رقم خورد منحصر بفرد و بی نظیر است، افزود: مدیر این مجموعه به دنبال سود اقتصادی نیست و با ده سال سابقه کار در حوزه هنرهای آشپزی ثابت کرده اند که فردی دانش محور و فعال اجتماعی می باشند.

وی با اشاره به اینکه آموزشهای آشپزی قبلا صرفا برای بانوان بود ولی با پیگیریهای فاطمه دادجو مدیر این مرکز و با تغییراتی که در استانداردها انجام دادند امکان ارائه آموزش آشپزی برای آقایان نیز توسط ایشان در تبریز فراهم شد، افزود: در سالجاری و در همین راستا دو نفر از جوانان استان که شش ماه توسط ایشان آموزش دیده بودند، موفق به کسب دیپلم افتخار در هجدهمین المپیاد ملی مهارت در بخش آشپزی و شیرینی پزی شدند و برگی زرین دیگر از فعالیتهای خانم دادجو رقم خورد.

نماینده با تاکید به اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در توسعه آموزشگاههای فنی و حرفه ای نقش مدیریت، بسترسازی و حمایت را دارد،افزود: در راستای همین سیاست، ۴۴ بخش خصوصی به صورت شخصیت حقیقی و حقوقی با ما همکاری دارند و در حال حاضر ۱۰ بخش خصوصی در همین ساختمان فعالیت می کنند.

وی با تاکید به اینکه هرکسی ایده ای داشته باشد حمایت می کنیم، گفت: ما این افراد را به شرکای اجتماعی خود وصل کرده و با یک هم افزایی برای توسعه مهارتها در تمامی حوزه ها توسعه می دهیم.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با تاکید به اینکه اگر اقتصاد، دولتی باشد محکوم به ضعف و نابودی است،گفت: اقتصاد باید به بخش خصوصی واگذار شود تا شکوفایی های خود را نشان دهد و در سایه چنین اقتصادی میتوانیم امیدوار باشیم که اشتغال پایدار نیز به وجود می آید.

هاشم زاده با اشاره به اینکه بزرگترین دغدغه دولت در حال حاضر بحث اشتغال است، گفت: طرحهایی در جهت ایجاد اشتغال و تثبیت اشتغال وجود دارد که منوط به حضور بخش خصوصی است و دولت نیز با ایجاد بستر،سیاستگذاری صحیح و حمایت از بخش خصوصی می تواند موثر باشد.

وی با بیان اینکه استخدام همه فارغ التحصیلان دانشگاهی در بدنه دولت امکان‌پذیرنیست افزود: ما از چنین حرکتهایی که نشانگر توانمندی های بخش خصوصی است استقبال می کنیم و مضاف بر اینکه به دست بانوان این کارها انجام شود در واقع ارزش و اهمیت و نقش و جایگاه بانوان کارآفرین استانمان را بیش از پیش نشان میدهد.
وی تاکید کرد: ما تا زمانی که دچار بروکراسی های اداری چه در بخش دولتی و چه بخش خصوصی در این فضای سنگین کسب و کار شویم اتفاق خاصی رقم نخواهد خورد.
هاشم زاده با اشاره به اینکه در سال گذشته و در راستای سیاستهای حمایتی، بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد تومان جهت حمایت از تولید ،اشتغال و کارافرین در طرحهای مختلف تسهیلات ارائه داده ایم افزود:ما خوشحالیم که این تسهیلات به این چنین آموزشگاهها و کارآفرینهایی سوق پیدا کند که منجر به اشتغالهای پایدار شود و آمادگی خود را جهت حمایت از کسانی که در راه صنعتی شدن قدم بردارد اعلام می کنیم.

وی در خاتمه سخنان خود گفت:ما در اعطای تسهیلات و حذف برخی بروکراسیهای دست و پاگیر از کارآفرینان حمایت کامل می کنیم تا انشالله به دست توانمند خودشان و با همت دولت شاهد موفقیت روزافزون این عزیزان باشیم.

دبیر انجمن صنایع غذایی استان آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه در کشور ما صنعت غذایی جایگاه ویژه ای دارد افزود: استانهای تهران و آذربایجان شرقی و خراسان رضوی قطب صنایع غذایی کشور می باشند و در این استانها صنایع غذایی رونق فراوان دارد.

دکتر جعفری با تاکید به اینکه ما نیازمند فارغ التحصیلان عملگرا هستیم افزود: یکی از دغدغه های اصلی ما داشتن فارغ التحصیلانی با مدارک عالی که در بخش مهارتی و عملی توانمند نیستند،می باشد.

وی افزود: ما نیازمند افرادی دانا و توانمند هستیم که در کنار دانش و دانایی، توانایی و مهارتهای لازم را نیز داشته باشند که رسالت سازمان فنی و حرفه ای نیز در همین راستا می باشد.

وی گفت: بیش از ۶۰ درصد کارخانجات ما آشپزخانه دارند ولی مرکزی که بتواند اینها رو به طور صنعتی آموزش بدهد و مدرک ارائه کند وجود ندارد که با وجود این مرکز این امر نیز محقق شد.

دکتر جعفری افزود: صنعت غذا صنعت بزرگی است و از فواید وجود چنین مراکزی نیز دادن غذای سالم به مجموعه کارگران و کارمندان است.

وی در پایان سخنان خود تاکید کرد: برای اشتغال فارغ التحصیلان این مرکز و همکاریهای صنعتی و نمایشگاهی حمایتهای لازم را انجام خواهند داد.

لازم بذکر است در پایان این مراسم ازآقایان امین مقدم و وحید ستاری که به ترتیب دیپلم افتخار آشپزی و دیپلم افتخار قنادی را درهجدهمین مسابقه المپیاد ملی مهارت کسب کرده بودند و از هنرجویان فاطمه دادجو مدیر مرکز آموزشی آشپزی صنعتی بودند با اهدای لوحی تقدیر شد.

گفتنی است این مرکز که توسط فاطمه دادجو مدیر مرکز آموزشی آشپزی صنعتی با هزینه بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال در ساختمان شماره ۳ سازمان فنی و حرفه ای استان راه اندازی شد آماده ارائه خدمات به دوستداران این رشته می باشد.

print