مهر تبریز-معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از تدوین برنامه ارتقای اقتصاد فناوری اطلاعات و ارتباطات استان تا اواخرآبان ماه سالجاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز،علی جهانگیری در کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان، با تأکید بر ضرورت افزایش حجم اقتصاد IT و ICT در استان خاطرنشان کرد: باوجود پتانسیل‌های علمی و دانشگاهی باید با تدوین برنامه‌های عملیاتی درصدد افزایش سهم اقتصاد فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح استان باشیم.

وی، خواستار ورود جدی انجمن نظام صنفی رایانه‌ای استان به موضوع تدوین این برنامه شد و گفت: انتظار داریم نظام صنفی هرچه سریع‌تر با احصا آخرین شرایط حاکم بر این صنف و آسیب‌شناسی کارشناسی با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به تدوین و عملیاتی کردن این سند اقدام کند.

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: شرایط موجود نشان می‌دهد که با دقت عمل در برنامه‌ریزی‌های آتی می‌توانیم جهش قابل‌توجهی را در اقتصاد IT و ICT شاهد باشیم ازاین‌رو در بررسی‌های اجمالی باید گردش مالی و حجم اقتصاد آن احصا و نسبت به رفع موردی مشکلات اقدام شود.

جهانگیری، توانمندسازی شرکت‌های فعالان در این عرصه را ضروری دانست و گفت: ما باید شرکت‌هایی در چهارچوب‌های بین‌المللی داشته باشیم تا بتوانند نه‌تنها در استان بلکه در خارج از مرزهای کشور نیز حرفی برای گفتن داشته باشند.

print