مهر تبریز-سرپرست حوزه هنری آذربایجان شرقی از برگزاری سوگواره نمایشی «بغض صحنه» به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، امام حسین(ع) و ۷۲ تن از یاران با وفای آن امام همام در پنجم و ششم محرم الحرام ۱۴۴۰ هجری خبر داد.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛سید مهدی سیدین نیا با اعلام این خبر گفت: در سوگواره نمایشی بغض صحنه شبیه خوانی و پرده خوانی عاشورایی توسط شبیه خوانان محلات و پرده خوانان مطرح استان اجرا می شود.
وی ادامه داد: در سوگواره نمایشی فوق هیئت عزاداری مسجد موسی ابن جعفر(ع) ( واقع در آخر ایده لی ) و هیئت شبیه خوانی شهیدان کربلای تبریز ( واقع در قراملک) به اجرای شبیه خوانی و پرده خوانی خواهند پرداخت.
سیدین نیا با بیان اینکه حضور برای عموم در این سوگواره آزاد می باشد، افزود: سوگواره نمایشی «بغض صحنه» در روزهای شنبه و یکشنبه ۲۴ و ۲۵ شهریور ماه سال جاری راس ساعت ۱۷:۳۰ در محل خیابان امام، محوطه تاریخی مسجد کبود( گوی مسجید) برگزار می شود.
وی بیان داشت: سوگواره نمایشی «بغض صحنه» به همت واحد نمایش حوزه هنری استان آذربایجان شرقی و با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برگزار می شود.
گفتنی است، برنامه فوق، از سلسله برنامه های هنری حوزه هنری استان در زمینه ترویج مفاهیم عاشورایی به زبان هنر به همراه سوگواره های بغض واژه و بغض بوم است.

print