آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی مشاغل پایان خرداد است
آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی مشاغل پایان خرداد است

مهرتبریز:اداره کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی اعلام کرد: مودیان مالیاتی بخش مشاغل تا پایان خرداد ماه مهلت دارند تا نسبت به تنظیم و ارسال الکترونیکی اظهار نامه مالیاتی عملکرد ۱۳۹۵ اقدام نمایند.

به گزارش مهرتبریز، مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی گفت: سقف استفاده از معافیت مالیاتی فعالان اقتصادی در سال ۱۳۹۵، مبلغ ۱۵۶ میلیون ریال می باشد که اصناف و صاحبان مشاغل در صورت تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر از این معافیت بهره مند خواهند شد.
غلامرضا شریفی افزود: معافیت مالیاتی برای کلیه فعالیت‌های اقتصادی یکسان محاسبه می‌شود و کسانی که اظهار نامه ندهند، نمی‌توانند از این معافیت استفاده کنند.
وی گفت: نسخه اینترنتی اظهارنامه‌های مالیاتی در پایگاه اینترنتی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی WWW.TAX.GOV.IR در دسترس فعالان اقتصادی و صاحبان مشاغل قرار دارد و همکاران این اداره کل آماده نیز از ساعت ۷٫۳۰ صبح تا ۱۹ عصر به طور یک سره آماده راهنمایی مودیان مالیاتی می باشند.
شریفی با بیان اینکه ارائه اظهارنامه الکترونیکی موجب صرفه جویی در وقت و هزینه مودیان و سازمان امور مالیاتی می‌شود، افزود: مودیانی که اظهارنامه‌های خود را به صورت الکترونیکی به ادارات امور مالیاتی ارسال کنند، اگر در گروه سوم تقسیم بندی مودیان باشند، می توانند با انتخاب گزینه مربوطه در سامانه، از مزایای تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم استفاده نموده و مالیات خود را با ۸ درصد افزایش نسبت به سال قبل به صورت مقطوع برای عملکرد سال ۱۳۹۵ پرداخت نمایند.
وی با بیان اینکه از ۲۷ تا ۳۱ خرداد ماه، ساعات فعالیت اداره کل امور مالیاتی استان افزایش می یابد، خاطر نشان کرد: چهار روز آخر خرداد ماه، کارکنان اداره کل امور مالیاتی به صورت یک سره تا ساعت ۲۰ برای راهنمایی دریافت اظهارنامه‎های مالیاتی مودیان فعالیت خواهند کرد و روز های ۲۵ و ۲۶ خرداد نیز تا ساعت ۱۶ آماده خدمات رسانی هستند.