آذربایجان شرقی، هرمزگان و غرب مازندران بیشترین کاهش مصرف برق را داشته‌اند
آذربایجان شرقی، هرمزگان و غرب مازندران بیشترین کاهش مصرف برق را داشته‌اند
مهر تبریز: سخنگوی صنعت برق گفت: تاکنون استان آذربایجان شرقی، غرب استان مازندران و استان هرمزگان بیشترین کاهش مصرف برق را داشته‌اند.

به گزارش مهر تبریز،«مصطفی رجبی مشهدی» در گفت‌وگویی افزود: امروز ما به حد نصاب جدیدی در اوج تقاضای مصرف برق در کشور رسیدیم.

وی بیان‌داشت: امروز اوج تقاضای مصرف برق به عدد ۷۲ هزار و ۷۰۰ مگاوات رسید که نسبت به روز مشابه پارسال ۲ هزار و ۷۰۰ مگاوات بیشتر است؛ این میزان مصرف معادل مصرف برق سه استان کرمانشاه، ایلام و کردستان است که عدد بسیار بزرگی است.

رجبی مشهدی ادامه‌داد: تاکنون ۳۵ درصد از مشترکان بخش خانگی مشمول پاداش صرفه‌جویی شده‌اند که با احتساب این عدد، به‌طور متوسط هر مشترکی که مشمول شده ۲۱.۵ درصد مصرف برق خود را کاهش داده است.

سخنگوی صنعت برق از مردم درخواست کرد با توجه به اینکه پیش‌بینی شده است دو هفته آتی هفته‌های گرمی باشند و افزایش دما منجر به افزایش مصرف برق می‌شود، در راستای پایداری شبکه برق و میسر شدن تامین برق برای همه مشترکان، با کاهش مصرف برق خود به صنعت برق کمک کنند.

وی تاکید کرد: مشترکان با توجه به تاثیر بسیار زیاد وسایل سرمایشی، از دمای ۲۵ درجه و بالاتر کولرهای گازی و از دور کُند کولرهای آبی استفاده کنند، همچنین در ساعت‌های اوج مصرف یعنی ۱۱ تا ۱۷ از وسایل پرمصرف استفاده نکنند.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵