آذربایجان شرقی جزو استان‌های مرسوله پذیر است
آذربایجان شرقی جزو استان‌های مرسوله پذیر است
مهرتبریز--مدیرکل پست آذربایجان‌شرقی گفت: آذربایجان شرقی جزو استان‌های مرسوله پذیر است.

 

به گزارش خبرنگار ما در آذربایجان‌شرقی؛ جواد دباغ صادقی‌پور در نشست با خبرنگاران گفت:براین اساس تا پایان اردیبهشت سال ۱۴۰۳، ۸۹۰ هزار پروژه GNAF در استان اجرایی شده و بیش از ۱۲ میلیون مرسوله طی دوسال اخیر با رشد ۱۴ درصدی با مبدا استان به مقصد سایر نقاط کشور و بیش از ۱۶ میلیون مرسوله نیز در سطح استان با رشد ۱۰ درصد طی دو سال اخیر توزیع شده است.

وی افزود: با توجه به عملکرد اداره‌کل پست استان آذربایجان‌شرقی در دو سال اخیر، این مجموعه برای دومین‌بار رتبه برتر ۲۶ مین جشنواره شهید رجایی، مقام اول نمایشگاه صنعت پست کشور در خرداد ۱۴۰۲، رتبه اول و دوم توزیع به‌موقع مرسولات پستی در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ و رتبه اول و دوم مسابقات ورزشی دستگاه‌های ورزشی استان را از آن خود کرد.

دباغ صادقی پور در خصوص حل مشکلات عدیده نرخ لاستیک دولتی در استان تصریح کرد:: با تدابیری که در مجموعه پست آذربایجان‌شرقی اندیشیده شد، در عرض پنج ماه اول سال ۱۴۰۲، ۱۰۰ هزار لاستیک در نرخ دولتی توزیع شد که یکی از پروژه‌های سخت لجستیکی پست بود.

وی افزود: در توزیع لاستیک با نرخ دولتی، پس از تهران موفق‌ترین استان در خدمات‌رسانی بودیم که با توجه به آمار ۳۰ درصد تولید لاستیک کشور به آذربایجان‌شرقی می‌رسید.

اجرایی شدن ۸۹۰ هزار پروژه GNAF در آذربایجان‌شرقی

مدیرکل پست آذربایجان‌شرقی با اشاره به ایجاد و افتتاح سه ناحیه پستی در شرق تبریز گفت: سه ناحیه پستی حضرت ولیعصر (عج) در شهرک ولیعصر، شهید وکیلی در باغیمشه و شهید باکری در منطقه ایل‌گلی ایجاد شدند که در ادامه‌، ناحیه پستی دیگری نیز در شمال تبریز در بازارچه سیلاب ایجاد خواهد شد.

دباغ با اشاره به ایجاد نخستین هاب چاپ و صدور شناسنامه خارج از پایتخت در آذربایجان‌شرقی گفت: اولین هاب پستی خارج از پایتخت از تاریخ ۲۰ اسفند سال گذشته تا امروز به استان‌های آذربایجان‌غربی و اردبیل خدمات‌رسانی داشته است.

وی عنوان کرد: اولین هاب چاپ و صدور شناسنامه در استان از بین هشت هاب فعال کشور، موفق به چاپ و صدور و ارسال ۶۴ هزار فقره شناسنامه به استان‌های آذربایجان‌غربی، اردبیل و آذربایجان‌شرقی شده است و مراحل طولانی مراجعه جهت صدور شناسنامه به یک مرحله کاهش یافته و هیچ هزینه مازادی نسبت به نرخ سال گذشته نداشته است.

مدیرکل پست آذربایجان‌شرقی با اشاره به اجرای ۸۹۰ هزار پروژه ملی GNAF تا پایان اردیبهشت سال ۱۴۰۳ در استان گفت: تمام شهرهای استان تحت پوشش پروژه ملی GNAF قرار گرفته‌اند که شرکت ملی پست متولی اصلی این پروژه ملی در عرصه اقتصاد مقاومتی است.

دباغ افزود: پروژه ملی GNAF زبان مشترک دستگاه‌های خدمات‌رسان در دسترسی به مکان با کد پستی مشترک ده رقمی است.
وی در خاتمه به عمل‌کرد و خدمات‌رسانی روزانه ۱۸ هزارنفری توسط اداره‌کل پست آذربایجان‌شرقی اشاره کرد خاطر نشان شد: با توجه به حجم خدمات‌رسانی توسط همکاران پرتلاش اداره‌کل پست استان، تلاش داریم درصد اندک نارضایتی‌ها را با خدمت بیشتر و بهتر به مردم به حداقل برسانیم.