آذربایجان شرقی در تحقق اقتصاد مقاومتی پیشتاز باشد
آذربایجان شرقی در تحقق اقتصاد مقاومتی پیشتاز باشد

مهر تبریز:  وزیر کشور به دنبال انتخاب آذربایجان شرقی به عنوان یکی از سه استان الگوی کشوری در بحث اقتصاد مقاومتی و در راستای پیگیری فعالیت های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی این استان، عصر روز دوشنبه وارد تبریز شد و مورد استقبال استاندار قرار گرفت.

 

 

به گزارش مهر تبریز،عبدالرضا رحمانی فضلی در بدو ورود در فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: میهمانی مردم آذربایجان شرقی در آستانه ماه مبارک رمضان توفیقی است تا پیشتازی این استان در عمل به منویات مقام معظم رهبری و تحقق اقتصاد مقاومتی مورد پیگیری قرار گیرد.

وی گفت: در این ارتباط چندین جلسه در تهران با حضور استاندار آذربایجان شرقی تشکیل شده است تا با کمک بخش خصوصی تصمیم هایی برای اجرای اقتصاد مقاومتی در این استان گرفته شود.

وی افزود: آذربایجان شرقی باید در تحقق اقتصاد مقاومتی در سطح کشور پیشتاز باشد و خشنودی مقام معظم رهبری از عملکرد مسئولان دولتی را به ثمر بنشاند.

وی با تاکید بر تلاش روزافزون و هماهنگ مسئولان و مردم این استان در عمل به رهنمودهای رهبری گفت: جلب مشارکت مردمی جهت تحقق اقتصاد مقاومتی ضروری است.

استاندار آذربایجان شرقی نیز گفت: انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در آذربایجان شرقی بدون هیچ مشکلی با کمک مسئولان امنیتی و انتظامی برگزار شد و این استان برای دومین سال پیاپی به عنوان امن ترین استان کشور معرفی شده است تا زمینه برای فعالیت های اقتصادی بخش خصوصی بیش از پیش آماده شود.

اسماعیل جبارزاده افزود: با وجود موقعیت جغرافیایی حساس آذربایجان شرقی هیچ مشکل خاصی در استان وجود ندارد و در بخش اقتصادی نیز تلاش های مثال زدنی برای جذب سرمایه در سطح استان انجام شده است.

وی گفت: در مبارزه با مواد مخدر در سایه تلاش نیروهای انتظامی آذربایجان شرقی تا اسفند ۹۴ شمسی از معتادان متجاهر عاری شد و در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز آذربایجان شرقی در سال ۹۴ شمسی به عنوان استان برتر انتخاب شد.

وی با قدردانی از اعضا شورای تامین و اتاق بازرگانی تبریز ابراز امیدواری کرد تا مسئولان این استان همچون سال های گذشته در جهت اجرای منویات رهبر با جدیت تلاش کنند.

به گزارش ایرنا طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری قرارگاه مرکزی اقتصاد مقاومتی در سطح کشور جلب همکاری دستگاه‌ها، رصد عملکرد بخش‌ها و حمایت جدی از تولید را در سال مزین به اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل پیگیری می کند و وزیر کشور نیز در همین راستا وعده داده است تا به صورت ماهانه در آذربایجان شرقی حضور یابد و از نزدیک فعالیت های ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی را دنبال کند.

آذربایجان شرقی با سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت از جمله استان های صنعتی کشور است که به واسطه قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم دروازه مبادلات تجاری ایران با اروپا به شمار می رود.(ایرنا)

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵